Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Még uj vagyok ezen a fórumon, a kérdésem a következő lenne. Már egy éve van egy Asus p5b lapom Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz processzorral és 2*1Giga DDR2 800mhz-es rammal. Még anno egy srác próbált segíteni a tuning résznél, sikerült is feltuninglni a procit 3 gigára, de valamiért DRAM:FSB arány nagyon nem oké, akár mit állítok nem lessz 1:1 arányban. Most jelenleg 12:8 arányban vannak, de volt már 12:6 is. Sajnos ez miatt szerintem elég lassú a gépem, mert haverom ma vett egy Gigabyte GA-MA74GM-S2H alaplapot egy Core Duo 2,6 gigás procival és neki mindenféle tuning nélkül az xp egy szem pillanat alatt betölt és nagyon gyors. Ellenben nekem ezzel az aránnyal kb. fél percig tölti be az xp bootot és a gép is bármit megnyitok lassabban nyílik meg és sokat kerreg a vinyó. Én gyanítom hogy FSB miatt van, de inkább megkérdezlek titeket hozzáértőbbeket hogy egyáltalán mi lehet a gond,mert szerintem azért a két lap és a két cpu között akkora különbség nem szabadna lenni hogy enyim ennyivel lassabb legyen mint a haveromé. Ebbe a lapba hogy tudnám úgy beállítani a DRAM késleltetéseket illetve a cpu frekit hogy arányban legyenek? vagy egyáltalán melyik részét állítsam?:) Mindent kipróbáltam már sajnos de nem sikerül 1:1 arányt elérnem. Segítségeteket előre is köszi.

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák