Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz Mr K #28037 üzenetére

    Minden gyerek el fogja kapni a covidot

    Ezek azért nagyon erős kijelentések. Minden ember se fogja elkapni, hát még minden gyerek.

    ⭐ Stella

  • balojazz

    tag

    válasz Mr K #28037 üzenetére

    Akkor nézzük a te számaidat. Arányítsuk a 12 hónapot a 16-hoz, a 0-13-at a 0-18-hoz, és covidék harmadannyian vannak. A lényegen nem változtat, sokkal veszélyesebb autóval közlekedni. És igenis NAGYSÁGRENDEKKEL veszélyesebb fára mászni, biciklizni, görkorizni. Még mindig áll, hogy balesetbiztosítási díjban a covid a gyerekeknél ha 10 dollár lenne, akkor az autó 30, a bicikli meg mondjuk 500. Szóval ha kinyírtam vagy eltörtem a lábát azzal, hogy biciklizik, vagy azzal, hogy viszem autóval, akkor a suli és a covid sokkal kisebb kockázat. És te sem érted, mert nem az a fontos, hogy hány százalék kap el valamit, vagy ütközik, hanem hogy évente ezek a dolgok mindenképp megtörténnek.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Mr K #28037 üzenetére

    Nem nézem át a linkeket, de feltételezem balojazz adatai, de akár a te adataid is helyesek. Bár szerintem balojazz nem csak az autóban ülő esetekre gondolt, hanem úgy általában közlekedési balesetre.
    Kérdés: Objektíven nézve kockázatértékelés szempontjából a covid nagyobb, kisebb, közel ugyanakkora kockázatot jelent mint a közlekedés?

    Annak idején, mikor az mRNS vakcinákról mesélt az előadó, néhány potenciális kockázatot említett. Ezek alapvetően az ismeret hiányára voltak visszavezethetőek, és azt is megjegyezte, hogy ezek várhatóan a közeljövőben nem is kerülnek tisztázásra. Úgy hírlik mostanában több helyen feszegetnek az mRNS vakcinákkal kapcsolatos kérdéseket, és konkrétan semmilyen válasz nem érkezik. Érthető a nyugtalanságom oka?
    Mikor felmerült a gyermekek oltása, az elsősorban nem a gyermekek egészségi állapota miatt merült fel, hanem a gyerekek mint szuperterjesztők kizárása okán. Ez alapján oltani minimum véleményes, és a határvonal valahol a gyerekesek és gyermektelenek között van.
    Azon elgondolkozott már valaki, hogy miért a 12 éves kornál húzták meg a határvonalat? Vajon dobókockával dobják ki, vagy van valami konkrét oka?
    Maradjunk annyiban, hogy ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy mRNS-el oltassa a gyerekét, hajrá.
    1. Én akkor oltatom a gyerekemet, ha az _ő_ egészségügyi kockázata nagyobb oltás nélkül mint oltással.
    2. Első pont teljesülése esetén vektoros vakcinához ragaszkodnék.
    Azt, hogy mennyire ragaszkodom a fentiekhez, szerintem senki ne akarja kipróbálni.

    Ismétlem: támogatok mindenkit aki a saját gyerekét akarja mRNS-el oltatni, hogy úgy 20 év múlva én is nyugodtan adassam az unokáimnak. (Sosem állítottam, hogy glóriára vágyom.)
    Kiemelném, hogy a téma elsősorban a 12 év alatti gyermekekre vonatkozik (sajnos általános, hogy egybemossák a 12 év alatti és feletti gyerekeket). Ahogy pár napja írtam, magamnak beadatnám az mRNS-t, ha nem lenne más lehetőségem.

    Még egy gondolat: Ne akarjátok már erőltetni a frissített vakcinák minél gyorsabb alkalmazását. Elmondták már néhányszor a szakemberek, hogy ezzel csak a vírus variancia növekedne, ami végső soron a védekezést nehezíti.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák