Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz radi8tor #28039 üzenetére

    "Ezek azért nagyon erős kijelentések. Minden ember se fogja elkapni, hát még minden gyerek."

    Pedig ilyen-olyan formában mindenki találkozni fog a vírussal. Legfeljebb vannak akikről lepattan, szó szerint. 210 millió megerősített eset van, az mennyi lehet a valóságban? 2 milliárd?

  • Mr K

    senior tag

    válasz radi8tor #28039 üzenetére

    >Minden gyerek el fogja kapni a covidot
    >>Ezek azért nagyon erős kijelentések. Minden ember se fogja elkapni, hát még minden gyerek.

    A "Minden ember se fogja elkapni, hát még minden gyerek." is egy nagyon erős kijelentés, ha már itt tartunk. :DDD (Amúgy az én kijelentésem kontextusa inkább az "autóbalesetet szenvedéshez" viszonyítva értendő, illetve korábban számtalanszor elhangzott "minek rettegni, úgyis mindenki előbb-utóbb elkapja" kontextusban, azaz nem én találtam ki... :) )

    Komolyra fordítva. A Delta variánsról az az állítás hangzott el, hogy olyan fertőző, mint a bárányhimlő. A bárányhimlőről pedig azt tudjuk, hogy mérsékelt égöv alatt szinte mindenki elkapta (amikor még nem volt ellene oltás ('95 előtt)), és 90% még 15 éves kor előtt. (forrás1, forrás2) Ezért nem életszerűtlen feltételezni, hogy a coviddal is ez lesz a helyzet (ha nem lesz többé védekezés). A bárányhimlővel ellentétben a covid javára szól, hogy többször is el lehet kapni, azaz nem lesz olyan hatás, hogy helyi közösségekben (pl. iskola), idővel lokális nyájimmunitás alakul ki (ami részben magyarázhatja, hogy a bárányhimlőt miért nem kapja el mindenki gyermekkorában).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák