Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz radi8tor #21371 üzenetére

    Ja, de a 80% az akkor majdnem Sinopharm szint, ezért lepődtem meg :Y

    A mentális egészségi hatás az számomra nyilvánvaló volt eddig is, hiszen magamon is éreztem :) Magyarországon most nagyon jól döntött, ahogy Rusvai is mondta, hogy elengedték a gyeplőt, azaz nincs maszk meg alig vannak korlátozások. Embereket sokáig nem lehet bezárni, ez a DNS-ünkben van. Akik emellé még mentális problémákkal küzdenek vagy ilyen emberekkel élnek együtt, azoknak meg a pokol.

    [ Szerkesztve ]

  • Ringman

    nagyúr

    válasz radi8tor #21371 üzenetére

    semmi sem 100%-os.

    ami még érdekes, az a breakthrough hospitalization , hogy a kórházba kerültek hány %-a oltott, ez most az usában 9%: [link] (és ez az arány lassan nő - vsz. a delta miatt).

    520 new breakthrough hospitalizations out of 11844 total hospitalizations, or 4.4% of the total (was 3% last week). Efficacy high but decreased from 97% to 95.4% in a week. There were also a record 129 breakthrough deaths out of 2065 total #COVID deaths, or 6.2% (last week 4.1%).

    a halálozás is érdekes, múltkor linkeltem, hogy a kumulált (!) halálozás 99,x %-a nem immunizáltaké, a heti jelentésekben ez már jóval kevesebb.

    látszik, hogy kevesen kapták el a vírust az oltottak közül, viszont az oltottak, akik kórházba kerültek kb. ugyanolyan arányban haláloztak el.

    szóval ha oltott vagy, kis eséllyel kapod el a vírust, viszont ha elkaptad, akkor kb. ugyanolyan esélyed van, mintha nem lennél oltva.

    itt egy thread erről: [link]
    To clarify: Vaccines do help. Vaccines prevent infection by ~10-20X IF behavior stays the same. This is about precautions after vaccination: The largest studies say IF you do get infected after vaccination (breakthrough) cases are about as severe or deadly.

    If you are one of the vaccinated people who get a covid breakthrough case, data indicate you have the same chance as an unvaccinated person that your covid infection results in hospitalization, severe disease or death.

    Vaccine effectiveness study of >1.6 million people: likelihood of infection is reduced, but likelihood of severe case or death after infection is similar for unvaccinated and vaccinated Reduction of infection 93%, hospitalization 93%, death 91%

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák