Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Z.É.T. #513 üzenetére

    Ja, nagyon nehéz a cikk. Azért is linkeltem be, hogy több szem többet lát (értelmez).

    Az egész cikkből nagyvonalakban annyi jön át, hogy létező dolog a vektorral szembeni immunitás és ezért keresik a tudósok, hogy miként lehet megkerülni az immunrendszer válaszát (a vektorvírussal szemben) és egyáltalán nem mindegy, hogy a vakcinagyártók melyik adeno vírust választják vektorként.

    Nekem innentől fogva igenis fontos lenne, hogy az orosz vakcina mennyire hatékony (igazoltan). Jó vektort választottak és sikerült e megkerülniük az immunrendszer válaszát?!

    Annyit kivettem a cikkből., hogy a két humán adenovirussal (Ad2 és Ad5) szemben veleszületett immunitással rendelkezik az emberiség 95%-a.

    Továbbá ha jól értem, akkor minden adenovirus alapú vektorvakcina hatékonyságát csökkenti az Ad5-el szembeni született immunitás.
    (In the presence of Ad5 PEI, protection induced by all Ad-based vectors was reduced.)

    Ez is érdekes:
    Immunization with Ad5 offered no protection, while AdC9 offered the best protection, but only in 50% of the mice (compared with 92% without Ad5 PEI).

    És az is, hogy Afrikában találtak AdC6-al szemben veleszületett immunitást, így ott az a vektor kevésbé hatékony. Éppen emiatt fontos, hogy különböző entikumokra, országokra, népcsoportokra is kiterjedjen a 3-as fázisú vizsgálat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák