Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domxc

    senior tag

    válasz EmberXY #643 üzenetére

    Úgy általánosságba, a Mac állítólagos elszállt árairől írtam egy véleményt, ez egy iMac vs asztali gép szituáció: Igaz, hogy veszel csomó pénzért egy gépet, amit mondjuk nem kell félévente, évente tunningolnod, szórakozgatnod vele, és tűrnöd ahogy laggol, mondjuk mindezt 1-2 év után. Telenyomod az egész gépet minden sz@rral, amik mondjuk egy Apple termékbe fölöslegesek. És ugye a gép, aztán öreg lesz, elkezdenek előjönni a negatívumok, és hopp csere. Elmondom, hogy nekem 5 éves géphez nem kellett hozzányúlnom, mert ugyanolyan szépen működött, mint az elején, és ez nem PC volt. Új iMac 27" Quad-core i5 2.7GHz= 494.000,- Ft 25% ÁFA tartalommal. (IStyle)
    Nem tudom, mennyit ölt bele a fórumtárs, de egy-két jobb PC 4-500 rugó fölött kezdődik, + ugye az iMacben benne van a 27" monitor, ami külön alaphangon 70e fölött van, ha mondjuk egy minőségit akarsz. (ami megérthető egy gépnél) Ez egy szubjektív vélemény, de szerintem nagyjából ugyanott tartunk, ha még minden kelléket vesz tuninngolás céljából. (és ha nem jön be, eltudod adni, viszonylag jó pénzért)"

    A fentihez hozzátenném, hogy a pénzkiadás a PC esetében még nem ér véget, mert akkor után kötelezően elkezded moddingolni, persze. Ja, vége az egésznek, utána írsz, hogy milyen fasza géped lett, az áraktól elvonatkoztatva, és beböffented, hogy drága az Apple.

    Mai napig fenntartom ezt a véleményem. 163k-ért egy minőségi, környezetbarát Apple gép. Akkor most nézd meg, hogy a 4-5 óra alatt lemerülő, baromi sok energiát termelő, teljesítményben jóval lemaradottabb notebook is annyiba kerül, amiben a Win7 bármikor lefagyhat, benyelhet egy vírust, ellentétben egy OSX-el.

    Előre is, nem flame-elünk válaszképp erre!

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Új hozzászólás Aktív témák