Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz niof #507 üzenetére

    Minél nagyobb a golyó, annál precízebb tud lenni a kurzor mozgatása. Illetve azt kell eldöntened, akarsz-e kettőnél több gombot és/vagy görgőt is.
    Ha elég két gomb (három, mert a kettő egyszerre lenyomása szimulálja a harmadikat), és kell a görgő (mondjuk annak lehetne finomabb is a mozgása), akkor a Kensington Orbit Trackball with Scroll Ring jó lehet. Amiket belinkeltél, azok gyanítom még ennél is nagyobbak, pedig ez se kicsi. A hozzá adott „csuklótámasz” akkora, mint egy normál egér. Azt nem is használom. Nekem ennek a fehér változata van, eddig bevált (csak a forgatógyűrűn látszik már a használat nyoma). Van egy hüvelykujjas Logitech Ergo M575-öm is de nekem nem vált be még úgy sem, hogy készítettem hozzá egy „emelőt”, ami vagy harminc fokban megdönti, hogy kényelmesebb legyen a használata. Tudom használni, de a nap végére görcsöt kap a hüvelykujjam. Mondjuk az orbitnál is meg kellett találni azt a kéztartást, aminél nem görcsöl be a gyűrűsujjam a görgő tekergetésétől, amikor sokat kell forgatni.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák