Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AthlonXP

    őstag

    Sziasztok!
    Ahogy olvastam ennek a modulnak a leírását, nekem az jött le a dologból, hogy egy átlagos otthoni júzernek, kb. abszolút felesleges eszköz. Mindamellett persze elismerem létjogosultságát, mert hasznosnak tűnik, de inkább vállalati szinten, legalábbis nekem úgy tűnik egyelőre.
    Viszont ahogy látom, ez a cucc kell majd a Win 11-hez. :U :F
    Na most akkor anélkül felejtős az új Windows?
    Néztem már teszteket a kiszivárgott oprendszerről, de senki sem említette egy szóval sem, hogy az kéne hozzá. Na most az ő gépeikben vagy volt alapból ilyen eszköz, vagy a kiszivárgott verzióhoz nem kell még.
    Ezt jó lenne tisztázni, mert szerintem, nagyon nem mindegy a dolog, ha váltani szeretne az ember az új rendszerre!
    Ti tudtok erről valamit?

    Egyébként nekem egy MSI Z87-G43 alaplapom van a gépben, amin van számára csatlakozó, szóval lehetne tenni rá. Persze, nem nagyon találtam itthon, legalábbis a kereső által kiadott boltoknál épp nem rendelhető státuszban van. 5-6 ezer ft lenne, szóval aránylag még nem is drága, de ha nincs, akkor mindegy is ugye!

  • AthlonXP

    őstag

    Jól van, akkor felejtős az új Windows. :( :((
    A mostani konfigom még bőven elég számomra fhd felbontásban, minden játékban, a mai napig. Ha majd oda jutok, hogy már 720p-ben is kevés lesz, akkor váltok majd teljesen, de az még legalább 4 év sztm. Addig akkor marad a Win 10 ( nem mintha bármi bajom lenne vele persze ).
    Elég bosszantó egyébként, hogy egy ilyen felesleges apróság miatt nem lehet telepíteni majd, nem is értem! :(((

  • AthlonXP

    őstag

    Elég érdekes most ez hozzáállás az ms részéről, a felhasználók és a Windows szempontjából, szerintem.
    A 10-es esetében ugye az volt a nagy cél, hogy meglegyen az 1 mrd felhasználó, adták ingyen is mindenkinek, csak vigye! Meg is lett, bőven. Na ez itt most nagyon nem lesz meg, ahogy én látom... Olyan híreket már lehetett olvasni, hogy elengedik a tpm-es követelményt, de továbbra is kitartanak a legalább 8. generációs cpu megléte mellett (minek?!). Azért egy statisztikát megnéznék, hogy a jelenleg aktív, legalább Win. 7-es felhasználók, hány %-a birtokol ilyen vagy jobb cpu-t! De tutira venném, hogy nem éri el az arányuk a 40%-ot sem!
    Értem én, hogy nagyon rá akar menni a biztonságra az ms., de ezzel kizárja a felhásználók jelentős részét, akiknek a gépe amúgy elég lenne az új rendszerhez bőven, de nem támogatják a tpm, vagy legalább a 8. generációs cpukat!
    Olvastam egyébként, hogy volt aki egy 5 éves laptopra telepítette fel a rendszert, amire elvileg nem lehetett volna, mert nem támogatott, szóval valahogy megoldható a dolog elvileg.
    Mondjuk őszig még van idő, addig változhatnak a dolgok, de akkor sem tartom normális lépésnek az ms. részéről, hogy egy ilyen, az otthoni felhasználók, jelentős részének, abszolút felesleges, dolog esetleges hiánya miatt, élből elutasítja a rendszer a telepítést!
    Én nem próbáltam egyébként még telepíteni, mert az ellenőrző rögtön megtagadta a dolgot ( i7-4770 ), de majd később mindenkébb teszek egy próbát, hátha! :(

  • AthlonXP

    őstag

    válasz poirot #20 üzenetére

    Szia. Várjál azzal a TPM modul vásárlással. Egyre valószínűbb, hogy nem fog kelleni.

  • AthlonXP

    őstag

    válasz poirot #20 üzenetére

    Ne vegyél, ha csak nincs rá feltétlenül szükséged...
    Friss hír : [link]

  • AthlonXP

    őstag

    válasz poirot #23 üzenetére

    Én is ideges voltam miatta az elején, egy i7-4770-em van, de ugye minimumnak egy 8. generációs cput adtak meg, meg is bukott a teszten a gép. De ahogy haladunk a megjelenés felé, egyre nyugodtabb vagyok. Fog az menni gond nélkül, fasza is lenne, ha egy ilyen cpu-n nem menne a Win 11! Hiába hat éves már, a mai napig elég mindenre.
    A többi biztonsági követelményre meg magasról teszek, eddig is gond nélkül megvoltam nélkülük, ezután sem fognak hiányozni! Nem is értem, hogy lehetett ennyire szigorú biztonsági követelményekkel kiadni. Otthoni felhasználónak, alapból felesleges szolgáltatások azok, vállalati környezetben már más kérdés, de oda meg mehetne a Pro verzió, ahol ezek az opciók kellenek, otthonra meg jó a Home, amiben ezek nincsenek.
    A laptopos követelmény is egy vicc, amiben fhd felbontású kamerát követel, automata fókusszal és fehéregyensúly állítással! Mindezt a Windows Helló, arcfelismeréses azonosításhoz. Ekkora baromságot! A laptopok 80%-ban sose volt ilyen kamera, nem is lesz, mert felesleges, vicc! Ha nem is karja ezt a funkciót használni sose az ember, akkor minek? Ott a pin kódos, vagy jelszavas beléptetés, esetleg új lenyomat, ha van!

  • AthlonXP

    őstag

    Így van, ahogy írjátok, ennyit erről! Vicc az egész! Pár hónapja volt egy cikk, ahol írták, hogy nyugdíjazza az MS. a 8.! generációs cpukat, mert már elavultak! :U
    Egy alap i5-ös verziója is megeszi reggelire, az én mostani i7-esemet, pedig ez is elég még mindenre a mai napig, de akkor is kuka a 8. gen., mert elavult...
    Hát hogy a viharba ne!
    Én nem tudom, azt hiszik ezek a marhák, hogy az emberek ugyan úgy cserélik a komplett rendszert 2 évente, mint mondjuk a telefont?!

    Kijöttek egyébként az új minimális gépigénnyel, ami szinte ugyan az lett, mint most a Win 8-10 esetében és ingyenes frissítésként jön majd a rendszer a Win 10 tulajoknak, amit egy jó hónap múlva tesznek elérhetővé az update-n keresztül. Hát nagyon kíváncsi leszek rá, hogy megjelenik-e majd nálam a frissítések közt!
    Ha nem, majd esetleg megpróbálom egyénileg feltenni, egy reinstall során, aztán meglátom, úgy megy-e.
    Ha nem, akkor vissza a 10-es, de hogy nem fogom még a gépet cserélni, az tuti! Ilyen árak mellett, az most anyagi öngyilkosság lenne! :)
    Mivel én hosszú távra tervezek a géppel, így minimum egy GTX3060-at kéne vennem, ráadásul én jó ideje csak intelben gondolkodom ( igen tudom, ez van ) szóval kéne 10-11. generációs i7, meg legalább 32gb ram is, ha már ugye, meg nyilván új alaplap és akkor már lehet cserélni kéne az 550-es tápomat is...
    Na most ez alsó hangon több, mint fél millió ( bőven ), ennyit meg nem ér számomra a Win 11. legyen bármilyen jó is!

  • AthlonXP

    őstag

    válasz sz.j #30 üzenetére

    A procinak is legalább 8. generációsnak kell lennie. Ha régebbi, akkor felesleges venned tpm modult ( amúgy sem olcsó ), mert ugyan úgy nem lesz kompatibilis a win 11-el a gép. Szóval mindenképp reg. módosítással kéne feltenned a windowst. Egyébként azzal a módszerrel, simán telepítettem virtuális gépre a rendszert és gond nélkül megy, frissítés is jött rá. Igaz, mivel csak 7 gb ramot kapott, és hdd-re van telepítve, így kicsit lassú, de egyébként működik!

  • AthlonXP

    őstag

    válasz sz.j #32 üzenetére

    Videó is van erről, de itt van leírás, amit használtam én is. Ez egy a Win 11 fórumában levő, egyik hozzászólónak a leírása, azt másolom ide.:

    "1.) Kiírod a telepítőt pendrive-ra.

    2.) Elindítod addig, ameddig a hibát nem dobja, hogy nem támogatja.

    3.) Nyomsz egy SHIFT + F10 -et, erre beadja a parancssort.

    4.) Parancssorba beírod, hogy 'regedit', erre beadja a rendszerleíró adatbázist.

    5.) HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup 'Mappát' kikeresed benne.

    6.) Itt, Új/Kulcs -kén hozzáadod a 'LabConfig' kulcsot.

    7.) Kulcson belül felveszel három dword32 értéket: BypassTPMCheck, BypassRAMCheck,
    BypassSecureBootCheck és az érték minden esetben '1' és hexa típusú a base.

    8.) Bezárod a regeditet és írsz egy exitet a parancssorba, ekkor visszadob a hibához.

    9.) Bal felső sarokban nyomsz egy vissza nyilat és folytatod a telepítést a windows verzió kiválasztásától...

    10.) Felmegy a win 11 és örülsz... (telepítést leszámítva a beállítás annyi ideig se tart ameddig ezt elolvastad... )"

    Ez a módszer a windowsból való frissítésként való telepítéskor is működik, szóval nem csak tiszta install esetén!

    A RAMCheck rész csak akkor kell, ha nincs legalább 4gb ram a gépen, amire telepíted. Ha van SecureBoot opció a biosban és azt bekapcsolod, akkor az a sor sem kell. Ilyen esetben, elég csak a TPM-es részt beírni a registrybe.


    Szerk: A legfrissebb Rufus telepítő egyébként már olyan, hogy annál semmilyen mókolás nem kell, csak kiírni vele a Windows 11-et a pendrivera és telepíteni, mint bármelyik másik verziót. Ő telepítéskor, már eleve kikapcsolja ezeket az ellenőrzéseket. Én még nem próbáltam, de elvileg jó, videó van róla neten. Persze ez a módszer, csak tiszta telepítéskor működik, a Windowson belül indított frissítésnél nem...

    [ Szerkesztve ]

  • AthlonXP

    őstag

    A CPU rajta van a támogatási listán? Csak azért, mert hiába veszel TPM modult a gépbe, ha a CPU nem támogatott, akkor felesleges megvenni, mert ugyanúgy inkompatibilis lesz a Win 11 számára...
    Én le is mondtam már róla teljesen egyébként. Nézegettem ilyen modult a gépbe, gondoltam veszek, de eleve nem is találtam itthon, egy boltot kivéve, de ott épp elfogyott a cucc. Kérdeztem, mikor lesz, mert azonnal vennék ( pár ezer ft-ért kínálták ), de még csak saccolni sem tudtak, mert nem bírtak szerezni ők sem...
    Külföldön találtam, valamelyik nagy cég ( ebay, aliexpress és társai ) oldalán, de szállítással vagy 30k lett volna, nekem meg annyit nem ér.
    Aztán jobban utána néztem a dolgoknak és rájöttem, hogy felesleges erőlködni, mert a CPU továbbra sem támogatott, így trükközve lehetne feltenni a rendszert, így is-úgy is, azt meg nem akarom.
    Majd 3-4 év múlva kompletten cserélem a gépet, ( ha megérjük ugye, a háború miatt :((( ), addig meg elleszek a Win. 10-essel.

Új hozzászólás Aktív témák