Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz doberman #14444 üzenetére

    Szia!

    A router hardvere elég kevés, hogy önmaga mérjen iperf-el, próbálj meg a két routerre kötött két kliens közt mérni. Ez tehát nem azt jelenti, hogy a kapcsolat 125Mbps-t tudna, csupán a SoC nem győzi erővel a mérést.

    [ Szerkesztve ]

  • trance89

    őstag

    válasz doberman #14444 üzenetére

    legnagyobb valószínűséggel a routereken levő 2 különböző openwrt verzió, az ősöreg vargalex build és a suste BB okozza kb a galibát mint azt már én is megtapasztaltam
    nálam míg mindegyik routeren ugyanazon openwrt verzió van (jelenleg a legfrissebb CC) betonstabil az egész hálózat, abszolút problémamentes, meglehetősen nagy mennyiségű adat van rajta mozgatva
    fő router: 1043nd v3, ap: 3600 v1.3, repeater: 841nd v8, pár hete a 3600 v1.5 volt az elsődleges routerem de rendkívül olcsón hozzájutottam egy bontatlan 1043 v3-hoz így beraktam azt a helyére, a 3600 pedig megmarad rezervának, mind2 kiváló támogatással rendelkező eszköz ami az újabb modellekről nem mondható el, ugyanolyan stabil velük a hálózat
    ha már csak az egyiken régebbi fw volt (pl a 3600-as ap-n BB) máris jöttek a problémák, legbosszantóbb volt hogy a samba megosztásokat nem láttam a hálózaton vagy jóval lassabb volt az átvitel, a repeater módban működő 841nd v8 a CC előtti openwrt verziókkal (gargoyle-t használok client bridge módban) folyamatosan szakadt (úgy hogy a másik 2 routeren CC volt), egy rakás régebbi hivatalos gargoyle buildet próbáltam még a régi jól bevált AA alapút is de mindegyikkel katasztrófa volt, amint felraktam rá egy friss CC alapú gargoyle-t onnantól kifogástalanul működik
    szóval akiknél viszonylag összetett a hálózat, sok vezetékesen és anélkül csatlakozó klienssel ilyen esetben egyáltalán nem ajánlom különböző fw-ek használatát

Új hozzászólás Aktív témák