Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Headless

    őstag

    válasz Sándor -P20- #14118 üzenetére

    Nehéz találni már wdr3600,4300-at. Ellenben a 2 usb port amúgy nem egy fontos dolog szerintem. A rákötött HDD-től függően úgyis kell egy aktív hub(elegendő áramellátása legyen). Szóval akkor már úgyis lesz 4-7 usb portod. Ellenben a sebesség nem lesz olyan túl nagy. Routerek általában 10 mb/s körül teljesítenek. Persze egy két magos újabb router pl: archer c2600, asus rt-ac(6,8)7u, stb de ezek persze más árkategóriába tartoznak.

    Nagy kérdés kell-e 5GHz-es wifi vagy sem. Ha nem és a fent említett sebesség megfelel, akkor 1043nd-t (v2/v3) ajánlok.(én is ezt használom egy 7 portos usb hubbal+2 HDD+1 pen drive+ amik csak ideiglenesen vannak rajta)

    Ha kell az 5GHz-es wifi, akkor archer c7 v2,c5 v1.2. (Más gyártók eszközeit nem ismerem, ahhoz az ennek megfelelő topikban érdeklődj "Milyen routert vegyek"), valahogy én a sima N-es 5GHz-nek nem látom értelmét, lényeges különbség szerintem nem érhető el vele.

    Ha viszont a sebesség fontos, akkor inkább valami céleszközt ajánlok.
    Saját szerver építés leggyorsabb, de bonyolult, "drága" , többet fogyaszt, nagyobb helyet foglal stb...
    vagy egy kártya PC/NAS RPi, BPI, goflexnet, nasok stb. Valamivel olcsóbb mint az előző, de gyorsabbak a routereknél. Ebben az esetben persze még továbbra is kell valami router ha jól gondolom.

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Új hozzászólás Aktív témák