Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    Sziasztok!

    Egy 11g-s tp-linkről váltottunk a sebesség reményében erre a router-re. A gond az, hogy kb nem lett jobb. Ugyan közvetlen közelről tud 30-40 Mb/s-ot (a kb. 70-ből; ennyi jön ki a 120-as upc modeméből...), de néhány fallal arrébb ez sokat gyengül, 10-20-ra, de a nagyobb baj az, hogy nem stabil, van hogy alig van meg a pár Mb/s. Főleg telefonon rossz, ami viszont kb anyagi kár, ha emiatt nem használhatom a voip-t... :)

    Szóval két fő probléma van:
    1. Közvetlen közelről sem tudja a "bemenő" sebességet átvinni.
    2. Távolról sokszor rosszabb mint volt.

    A csatornákkal már játszottam, most talán jobb egy kicsit, ritkábban használhatatlan, mondjuk hogy megtaláltam a legjobbat. Ugye itt jól gondolom, hogy ha több csatorna is foglalt, akkor inkább azt válasszam, ahol a többi netnek alacsonyabb a jele?

    De hogy lehetne a fenti problémákon segíteni? Ezeken segíthet egy open-wrt firmware? (Sajnos nem értek hozzá, nekem jó lenne a gyári is.)

    Ahogy olvastam, a gyári antennák cseréje nem biztos, hogy segítene.

    + Egyelőre egy usb-s tl-wdn3200-vel néztük az egyik gépen. Jobb lehet egy drágább, de PCI-s kártyával, pl egy ilyen 4800-zal?
    Vajon számít annyit a több antenna? (Ráadásul hosszabbítóval az usb-snek még a helyzetét is lehet változtatni.)

Új hozzászólás Aktív témák