Új hozzászólás Aktív témák

  • SztiviVander

    őstag

    válasz farkas-j #122 üzenetére

    Archer C5:
    - megbízható, stabil, fagyásmentes eszköz legyen!
    nekem az. gyári fw-el abszolút, openwrt-ben van 1-2 bug ami miatt az egyik noti (5Ghz N -re csatlakozva) le-leszakad
    - két sávos WiFi (de ne időosztással, hanem párhozamosan tudjon egyszerre mindkettőn működni!)
    két sávos a wifi és természetesen egyszerre megy mindkettőn. az időosztásos dolog alatt nem tudom mire gondolsz.
    - nagy nyereségű (lehetőleg levehető) külső antennák és jó WiFi teljesítmény
    a wifi teljesítménye nagyban függ attól hogy hol használod. de ha a 941 elég volt akkor szerintem az archer is jó lesz. az archernek ha jól emlékszem a 3db külső antennája (5Ghz) 5dBi-s, a 3db beépített (2.4Ghz) pedig 3dBi-s.
    - gigabites WAN
    van
    - gigabites LAN
    van
    - erős proci, elegendő RAM (pl. Torrent, IP kamerák, video stream server, Samba stb. használatához)
    ha nem a routeren fut a torrent (gyári fw-el biztos nem) akkor a többit meg se érzi.
    - jó konfigurálhatóság (a mostani TPLINK-kel most nagyon elégedett vagyok)
    ugyanaz a felület az újakon is mint a régebbieken. van akinek ez jó van akinek nem. ízlés dolga.
    - DyNDNS, portforward, tűzfal, IP cím hozzárendelés stb.
    ezek alap dolgok

    - USB port HDD csatlakozáshoz (Samba szerver, DLNA, esetleg +FTP szerver)
    van 2db usb2-es port. samba, dlna, ftp van a gyári fw-ben.
    - USB nyomtatóport
    akármelyik usb portra lehet nyomtatót kötni
    - vendég SSID, elkülönített csoporttal
    van, külön a 2.4 és külön az 5gz sávra. nem lehet teljesen elkülöníteni, ugyanabból az ip tartományból kapnak ip-t a vendégek mint a többiek. viszont elvileg ki-be lehet kapcsolni hogy hozzáférjenek-e a hálózat többi részéhez és van rájuk külön sebesség korlátozás.
    - (esetleg saját Torrent kliens, de ez abszolút nem fontos, mert inkább netbookról futtatnám)
    gyári fw-ben nincs, openwrt-ben van. én viszont nem javaslom, nem erre való. maximum 1-1 torrentet letölteni meg 5-10-et seedben tartani korlátozott feltöltési sebességgel.
    - ne legyen csillagászati ára!
    szerintem tudásához képest kifejezetten olcsó.

    C7-et szerintem nem éri meg venni, csak AC-n tud többet, de ahoz olyan ellenoldal is kellene ami nem nagyon van, vagy ha igen akkor baromi drága. szóval kihasználni a többlet AC-s wifi sebességét valszeg nem fogod soha.
    nekem v1.2 van archer c5-ből, viszont most néztem a tplink oldalát és egy két antennás kép meg olyan leírás fogadott hogy 2db dual band antenna :Y na most vagy kijött valami új verzió ami ez eddigi 3db külső 5Ghz + 3db belső 2.4Ghz anetenna helyett kapott 2db (f*stalicska) dual band antennnát, vagy csak simán el van szabva a tplink oldala. mondjuk az a fura hogy a specifikáció többi része stimmel. mindenesetre ha valahol ilyen két antennás C5 lesz, azt meg ne vedd. keress 3 antennást, az jó.
    ha eddig a 400Mhz cpu-s 32MB ramos 941 megfelelő teljesítményt nyújtott ennyi kliens eszközzel akkor az archernek meg se fog kottyanni.

    Mi a lényegi különbség TP-Link WDR és Archer sorozat kötött? Csak a WiFi sebesség az Archer javára?
    wdr3600: 560mhz cpu, 128MB ram, 8MB flash chip, 5Ghz N-es wifi, dual band antenna
    archer c5: újabb 720Mhz cpu, 128MB ram, 16MB flash, 5Ghz AC-s wifi, külön antennák a 2.4 és az 5Ghz sávra

Új hozzászólás Aktív témák