Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz Ixion77 #4358 üzenetére

    Jó kérdés. Szerintem kapott annyi és olyan makrogazdasági adatot a FED, hogy ha akar, akkor azokra mutogatva tudna emelni. Talán 25 bázispont emeléstől nem dobná hanyatt magát meglepetésében a piac, mert jelenleg novemberre 33% esélyt adnak neki.

    Powell sokszor elmondja, hogy nagyobb kockázat "alul szigorítani" (under tightening), mint a másik irány (over-tightening). Ha a jövő héten nem emelnek, és esetleg felfut újra a CPI 4%-ra novemberig, mert mindenki úgy értelmezi a döntést, hogy kész vége, nincs több kamatemelés, akkor lehet, hogy novemberben majd több energia kell újra lenyomni, nem beszélve az addig eltelt időről. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt megkockáztatják. Lehet, hogy most hangsúlyosabban fel akarják tenni az i-re a pontot, cserébe később a kamat csökkentések során majd ezt kompenzálják valahogy.

    Ellenben az az érvelés is megállja a helyét, hogy Powell nem szereti meglepni a piacot. Sőt, valószínűleg ő van a legjobban meglepődve, hogy ennyi kamatemelés után mind a gazdaság, mind a részvénypiac, mind a munkaerőpiac milyen jól áll, miközben az inflációt szemmel látható módon csökkentették.

    some men just wanna watch the world burn...

  • Segal

    veterán

    válasz Ixion77 #4358 üzenetére

    Végül neked lett igazad mert nem emelt Powell, de a kommunikációjuk erősen arra utal hogy legközelebb fog.
    Ami meglepőbb volt a számomra hogy jövőre mindössze 2 kamatcsökkentés van tervbe véve. Persze mondták többször is hogy hosszan tartva lesz a kamat meg ez csak egy terv és milliószor változhat, de valahogy én akkor is többet vártam.
    Itthon ugye most szeptember végén tutira lesz a 100 bázispontos csökkentés és akkor össze fog érni a 2 kamat, de így az MNB sem nagyon fog tudni csökkenteni. Persze lenyilatkozták hogy magas reálkamat lesz, de ettől függetlenül abban biztos vagyok hogy itthon nem 2 kamatcsökkentés a terv jövő év végéig :DDD
    Ki mire gondol az MNB mikortól és milyen ütemben fog kamatot vágni?

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák