Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VANESSZA1

    őstag

    válasz mr_ricsi #8948 üzenetére

    Akkor lehet,hogy félre értetél.
    A Windows 7 Professional se véd meg a sütiktől, és egyébb kellemetlenségektől.
    Azért azt tettem fel, mert mindenképp le akartam szedni az előtelepített Win7 Home-ot, mert tele van minden sz@rral, amire nincs és nem is lesz szükségem, amik lassítják a rendszert.
    Gondolok itt a Toshiba Board-ra, Nero xnapig használható változatára, mely naponta 50x ugrik elő hogy vegyem meg, és a Win DVD trial-ra , Office 2010 trialra..stb.
    Nyilván ezeket le lehet törölni, de mindig marad utánuk valami, és jobb egy tiszta rendszer.
    Win7 Pro pedig van nekem legális így arra esett a választás.
    Őnnmagában ez nem véd meg a kémkedő programoktól, és nem véd meg a sütiktől..stb-től, mint ahogy ezt mondtam az elején.
    De minden program amit nem ismerek, és ki akarok probálni, ezt egy vitruális környezetben teszem, épp azért, hogy elkerüljem azt a két fontos dolgot amiért most újra telepítettem a rendszert:
    -ha nem tetszik a program amit telepítettem, és törlöm akkor akkor szemét marad utánuk ( ugyanaz mint az előretelepített OS esetében, ha törölgetném a trial verziókat )
    -kisérletezgetés egy virtuális könyezetben kisebb esélyel vezet rendszer összeomláshoz
    -a programok 90% virtuális környezetben való futtatása nagyobb biztonságot ad, véd a támadási, adatlopási kisérletektől..stb
    -például Qubes OS
    -az elszigetelés biztonságot ad.

    De nem akarom szét off-olni a topikot. :R

    Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Új hozzászólás Aktív témák