Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz tibaimp #24754 üzenetére

    Köszi neked is és a többieknek is a válaszokat. Igazából nem volt eddig semmihez se kevés a 8 giga, de szívem szerint én is bővíteném. Van a fiókban még 2 modul, de sajnos csak 2 slot van a gépben, nekem meg csak 4 gigás moduljaim vannak. Erre a gépre már nem költenék (max a 4×4 gigát cserélném 2×8-ra egy az egyben), új gépre meg ha lenne szívem elszórni pár százezret, akkr nyílván 2×16 lenne benne legalább.

    Afeterburnerrel monitorozom a gép terhelését játék közben, most épp 4,5 giga az össz használt fizikai memória. hogy a lapozófájlban épp van-e adat, azt nem tudom, hogy lehetne monitorozni...

    Ja, tudom, hogy az is "hülyeség", de Win 7-et használok továbbra is, nem 10-et. Tettem egy próbát a 8.1-gyel, hát nem nyűgözött le... A sztorihoz annyit, hogy ezt a gépet csak játékra használom, kora és teljesítménye okán nyilván nem a legűjabb AAA címekkel. Persze futottam már bele olyanba, amiből csak DX12 van, ahhoz kellene, de egyelőre megvagyok nélküle. A géphez tartozik 7 és 8.1 licensz, még nem néztem utána, hogy lehet-e pl az utóbbit upgradelni ingyen 10-re.

    Mint írtam, eddig nem tapasztaltam, hogy kifutott volna a memóriából, ezen a gépen még sose láttam korábban ezt a Win üzenetet. Úgy tűnik, eddig nem használtam olyan programot, aminek kell a virtuális memória mindenképp. Ezen kívül egy laptopomon van még Windows (szintén pagefile nélkül), az 4 giga rammal a 3. böngészőablakra már így reagált, de a 8 gigára bővítés megoldotta a dolgot. Na mindegy a gamerig egyelőre kapott egy régi 40 gigás vinyót, a Windows állíthatja be ezen a lapozófájl méretét, azt csinál vele, amit akar, nincs rajta semmi más ;]

Új hozzászólás Aktív témák