Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz genndy #10460 üzenetére

    Lehet hogy tévedek, és nem AO, hanem más occlusion. Hogy a tényleges funkció ki van kapcsolva, ettől még tesz rá valamiféle occlusiont, ez meglátszik a kontrasztokon és a vonalakon, ebben biztos vagyok. Épp ezekkel bohóckodtam OBGE-vel Obli alatt. De nem is ez a lényeg hanem hogy szép.

    Néztem az oldalt, nem rossz, nem rossz. De azok a lapos kocsonyafák kiábrándítóak, komolyan mondom. Meg ezek a prosti-szerü harcosribancok két gyufaszál karddal egy háztömb méretü sárkány/szörny ellen, na ez meg már valami unalomig hajszolt debilség, nademindegy... ami szép ezeken a képeken, az szép, nincs mese. Viszont ahogy ennyire hegyezik a gamákat, valahogy kezdenek nem tetszeni is egyben. Kezd az egész un-realisztikus szintet megütni. Túl éles, túl tiszta, túl steril, túlságosan showtime jelleg. Ilyen kidolgozottság mellett taszító hogy nincs kosz, nem lesz vizes/földes/véres, nem esik rá az eső, nem hagy lábnyomokat a hóban, nem havas a lába, nem röpködnek föld/hó darabkák ahogy fut, nem törnek le ágak ha épp belefut egy fába (egyáltalán miért nincs collisionje a fának 2012ben?), stb, stb.
    Nincs árnyaltság és egy vagy több köztes "réteg" amivel a maga környezetébe beilleszkedne egy valami: jelen esetben a steril tiszta kígyóbőrruhás picsa vs környezete, elemeiben szép munka, de összhatásra mozaikszerű az egész. Inkább erre lenne illő a "tech demo" szó mint a százmodosra.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák