Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Pierre75 #1727 üzenetére

    "ő sérülést okozott"

    Djoko is nem? Mármint az a bíró valószínűleg nem tudta volna 100%-osan folytatni. De én változatlanul amellett voksolnék, hogy ne legyenek ilyen kiskapuk. Mert azok csak kérdéseket vetnek fel, pl hogy akkor most meg kellett volna vizsgálni a vonalbírót, hogy lett-e sérülése, vagy mekkora mértékű és ha úgy látják egy bizonyos mértéknél több akkor kizárják, mint Shapo-t, különben nem? Meg ebben benne volt hogy 10cm-rel arrébb megy és akkor ott vagyunk mint Shapo. Meg akkor lehetne nézegetni, felvételről, hogy mennyire volt indulatból, stb. és akkor addig áll a játék 10-20 percekig, meg menne a győzködés, nyomásgyakorlás. Szerintem ki kell venni az ilyeneket, minél jobban lecsupaszítani a szabályokat, akkor van egyértelműség, átláthatóság, konzisztencia.

    Nem láttam a pontos szabályt, csak amit a kommentátorok mondtak. De ha én döntenék, tuti olyan szabály lenne, hogy ha játékon kívül valaki felé(!) sérülést okozható módon küldi a labdát egyből ki kéne állítani.
    Valaki korábban írta, hogy mi lesz, ha sok ilyen lesz, de pont emiatt nem lesz sok, mert ha Djokot leléptetik, akkor mindenki kétszer jobban vigyáz majd és jól van ez így.

    Amerikai fociban egyszer kétszer láttam kizárást az évek alatt, olyanért pl, hogy a bíró jelzett valamit széttárt karral és az inge bő ujja lógott és abba valaki belepaskolt, egyből kizárták. Bíróhoz/ruhájához nem érhetnek. Nincs is az mint európai fociba minden egyes meccsen hogy percekig körülállják és 5-en ordítanak rá, meg lökdösik. Lehet hogy szigorúnak tűnik, de higgyétek el így lesz nagyon kevés eset és így lesz összességében több tenisz, mint állás.
    Ez nem egy olyan dolog, ami betarthatatlan, vagy iszonyatosan nehéz betartani, minimális önuralom és figyelés kell, amivel ezek a srácok rendelkeznek. Ha ideges törjön össze egy ütőt, azt hiszem kettő után jár csak pontlevonás. :)

Új hozzászólás Aktív témák