Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HussarF

    addikt

    válasz tlac #7276 üzenetére

    Random valószínűségi változók összegének szórása arányos 1/gyök(x)-szel.

    Ezek mind szép és jó dolgok, ha pl. valaki robotokat akar programozni, amik kisajtolnak minden kis elmozdulást statisztikai alapon. Akkor kell a matematikusi tudás. De egy valódi trader - az alapján, amit még szerény, de egyre növekvő tudásom alapján látok - nem így dolgozik. Nem tudom, hogy itt a topikban ki mennyit keres a tőzsdével, de a múltkor az egyik srác kiakadása alapján nem a nagy sikeres banki traderek írnak ide.
    Bár még én nem vagyok egy éve a piacokon, de amit tanultam és tapasztaltam, hogy a technikai elemzést sokan nagyon félreértik és rosszul használják. Rengeteg indikátorból, meg mindenféle alakzatok figyeléséből akarják kitalálni, hogy mi fog majd következni ezután. Az, hogy mi volt, az alapján a robotok talán statisztikailag tudnak pénzt csinálni, de nem tudok olyan emberről, aki ez alapján konzisztensen profitot tudna csinálni. Az, hogy itt a topik címe és azzal kezdődik, hogy technikai elemzés, már eleve determinálja azt, hogy a siker kulcsát nem itt találja meg az ember.
    Bár most nincs időm sokat írni, de biztos érdekes diskurzus kialakulhatna erről. Azért bedobok ide egy cikket, hogy látszódjon mire gondolok. Ez többé-kevésbé az én véleményemet is tükrözi

    Making money in forex is easy if you know how the bankers trade!

Új hozzászólás Aktív témák