Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz Fecdzo #7287 üzenetére

    USA vagyonkezelők azért kicsit más keretek közt kereskednek, mint ami elérhető egy usernek...

    2 hónap: mondtam egy számot, ez lehet 1 vagy 3 is. Sok robotnál későn fogadtam el, hogy már nem működik, túl sokáig bíztam benne, hogy csak DD, és majd újra jó lesz.

    Backtesttel rengeteg időt töltöttem, főleg dukascopy tick adatot használtam, de volt amikor brókertől lementett tick adatot.
    Általában backtest és valóság között jelentős eltérés nem volt, csak a slippage.

    Slippage miatt próbáltam elég sok brókert. MT4-ből is kiábrándultam, áttértünk dukascopy-jforex-re, ott még pontosabb volt a backtest, és a backtesten is volt már végre valódi spread, és némi slippage is. De ezt sose sikerült élesben igazán kamatoztatni.
    Sajnos dukascopynál élesben gyakran volt nagy a slippage.
    Lmax mt4-nél hasonló gondok voltak.
    Vége felé nagy tőkét már nem volt kedvem noname, ciprusi, orosz, ausztrál,stb brókerekhez vinni.
    Lmax azt mondta minden panaszomra, hogy ne használjak mt4-et, mert az fos.
    Egy darabig terveztük, hogy fix api -ra áttérjünk, de itt jött el, hogy ez pár egyedi usernek nem egyszerű, és valahol itt fogyott el nekem 4-5 év után a lelkesedés/bizalom.

    VPS-t is próbáltam sokat, Beeks bevált, de önmagában kevés volt a slippage elleni küzdelemben.

    Persze ez a slippage gond a stratégiából is adódik, stop orderekkel nyitottunk, szűk trailing(1-3 pip), szűk SL (5-10 pip), és 3-5 pip-nek már örültünk (amikor összejött egy 90 pipes nyerő, és ezzel ~30% profit, az azért elég jól esett). Ha ebből elvitt 1-2 pipet a slippage már az is fájó volt, de amikor SL-től 20 meg 80 pip távolságra lett zárva a pozi, az elég szarul esett. Főleg hogy a kötésméret a kis SL, és alacsony várható nyereséghez volt méretezve.
    Ebből is tanultunk, próbáltuk szűrni, hogy közvetlen hírek előtt/közben ne kössünk...

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák