Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz rumkola #18025 üzenetére

    Vagy nem jól állítod be :) Végtelenül leegyszerűsítve majdnem ugyanaz, csak sokkal több lehetőséggel a fényesebb képrészletek felé, plusz persze a szaturáció is jobb lehet, de nem bántóan, hanem úgy, hogy lehet pl olyan vörösed, ami az sRGB/rec709-ből hamar kilóg.

    Én rengeteget videózom, vágok, sajnos kliens oldalon nincsenek még felkészülve a HDR-re, de nagyon szeretek abban dolgozni. Még egy fekete-fehér videón is nagyon jól tud szerintem mutatni a HDR.

  • Parmezan77

    junior tag

    válasz rumkola #18025 üzenetére

    Amint az előttem szóllók már írták, PC nem tud DV-t lejátszani. Hiába teszed fel a Kodit, Vimut, stb. nem fog rendes színtartományt lejátszani neked mert egyszerűen nem tudja. Ezért látod úgy, hogy mondjuk egy sima 1080p verzió jobban mutat mint egy 2160p DV.
    HDR lejátszása is sokmindentől függ: milyen a vas, mivel játszod le és, hogy van beállítva.
    Ha streamelsz is a gépről (pl Plex) ott is megvan a lehetőség, hogy valamilyen konverzió történik. Így a legjobb megoldás ha van egy külső tárolód és azt csatlakoztatod a TV-hez USB-n. Akkor biztos azt az anyagot kapja amit kell (és ha DV akkor mindig mp4-et keress és nem mkv-t). Egy 1 terrás SSD megvan max egy huszasból és simán rámegy 10-15 film meg 1-2 sori 4k-ban. Pont elég ahoz amit épp nézni akarok és mondjuk nincs meg streamen.
    Ha TV oldaláról nézzük kb olyan 5-600 nitt max fényerejű panelnál kezd látszódni a különbség (Olednél lehet kevesebb a végtelen kontraszt miatt). Nekem van egy régebbi LCD-m ami kb 400 nittet tud, azon tényleg nem sok különbség látszik. Viszont egy modern minileden ahol 1000+ nittet tudsz elérni, és jól működik a FALD algoritmus, ott jelentős lesz a különbség és a DV/HDR sokkal szebb lesz.
    Ez az én szerény véleményem saját tapasztalatok alapján de ha valaki jobban meg tudja magyarázni... hajrá

Új hozzászólás Aktív témák