Aktív témák

  • slug

    senior tag

    Lenyeg:

    1, Nem azert nyitottam hogy FLAME legyen belole, hanem azert hogy elmondjam mi a helyzet
    2, Megismerjetek forumozo tarsatokat dzsoni-t, ne uzleteljetek vele, mert nem megbizhato (ez a maganvelemenyem es rajtam kivul meg ket szemelye)

    Akkor elolrol:

    1.

    A tavalyi evben dzsonival megbeszeltem elo szoban egy uzletet, hogy megcsinalok neki egy weblapot (ez most mellekes hogy milyet), az araban is megegyeztunk, 25 000, - azaz huszonotezer forint, mindketten belementunk az uzletbe, mivel mar regota ismerem (es ezuton kozlom nagyot csalodtam benne) nem irtunk semmilyen papirt errol. Egy honap mulva kozosen dzsonival elkeszitettuk a weblapot, mondta hogy elutalja a penzt a szamlamra, meg is adtam neki a szamlaszamomat. Ez igy szep tortenetnek hangzik, de a penz a mai napig (kozel fel eve) nem erkezett meg.

    2.

    Masik forumozo tarsunk, phantom vakon megbizott benne, mert hogy o is ismeri regebbrol, es masoktol is csak jot hallott dzsonirol. Magyarorszagon nem kaphato, RAID kartya megvetelevel bizta meg dzsonit (dzsoni kozel lakik ausztriahoz), mert o gyakran jar ki Becsbe, es elkuldott neki 100 000, - azaz szazezer forintot a RAID kartya megvetelere.
    Ez is szep tortenetnek indul, de el kell hogy keseritsem az olvasokat phantom a mai napig NEM kapta vissza se a penzt se a RAID kartyat. (november ota)

    3.

    Harmadik tagtarsunk nolf (szinten ismeri dzsonit regebbrol es megbizott benne) uzletelt dzsonival, eladott neki egy alaplapot es egy procit, o sem latta viszont a penzet 25 000, - (szeptember ota)

    Osszegzes:

    Folyton hivjuk dzsoni -t telefonon, hogy mi a helyzet a penzzel, mindig hiteget, hogy igy meg ugy, most ez van, most az van. Millioszor megigerte mar hogy biztos ottlesz akkor es akkor, de megsem erkezett meg a penzunk. Nalam most telt be a pohar, es leirtam ide a dolgokat.

    udv: slug

    moderatornak: esetlegesen csak a flame megjegyzeseket torold legyszives

    [Szerkesztve]

  • knajf

    senior tag

    ez régebbóta húzódik, mint az én hidis storym... sajnálom hogy dzsoni ilyen útra tért... :O

    a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

  • g4dg3t

    senior tag

    HeLLa!

    slug-ot es dzsoni-t is ismerem mar joideje (szemelyesen is). A storyt nemreg IRC-n meseltek nekem az erintettek. Hat mit mondjak...eloszor hihetetlen volt szamomra. Nagyot csalodtam dzsoniban...ezt nem is kepzeltem volna rola. :( Sajnalom h ez tortent es nagyon remelem h minel elobb sikerul vhogy rendezni az ugyet.

    A topicot tenyleg keretik komolyan venni...ne legyen egy ujabb Hidi^ szintu tema.

    Udv!
    Gadget.

  • NoLF

    addikt

    csak igazolni szeretném slug állítását, miszerint dzsoni nekem is tartozik immárom több mint 4 hónapja és semmi esélyét nem látom annak megkapjam a pénzemet,habár hetente többször is beszélünk telefonon, állítása szerint már vagy 50szer elutalta, és fura módon sosem érkezett meg... elgünk van. teletankolom a hondát, elmegyek hozzá, és úgy kiverem belőle hogy az anyja se ismer rá. régóta tervezem, de heteken belül meg is teszem, az tuti.

    peace

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz NoLF #5 üzenetére

    ''elmegyek hozzá, és úgy kiverem belőle hogy az anyja se ismer rá''

    vs

    ''peace''

    vs

    ''A topicot tenyleg keretik komolyan venni...ne legyen egy ujabb Hidi^ szintu tema.''

    Feel Good Inc.

  • ByB

    addikt

    Hát első körben arra gondoltam, hogy papírt kellett volna írni a dologról - saját tapasztalaból tudom, többször volt, hogy az eladó visszariadt, a személyigazolványának felmutatásától - ha nincs sara, ugyan miért? Ez a topik megint, messzira fog vezetni, lehet érdemes lenne megreformálni az apróhírdetés feladásának lehetőségeit, de ha jól tudom, már létezik egy hogyan bizniszeljünk a Ph!-en topik! Fő az óvatosság!

    A második fura dolog, hogy Dzsoni a mai napig felveszi a telefont néha, magyarul nem teljesen fantomarc, egy létező valaki! Megkérdezhetem, hogy hány évesek az érintettek? Rendőrség persze skip, marad a jó öreg behajtómódszer, ahol nem kell feltétlenül bunyóra és vérre gondolni - egyszerűen csak írjatok egy szerződést így utólag, ahol közös egyetértésben megbeszéálitek a fizetési határidőket! :R Egy szerződéssel már lehet rendőrségre rohangálni, ami persze semmit sem és, de... utána kellene kicsit nézni, hogy ez a Dzsoni fiú az élet más területein miket művel, lehet találnánk rajta olyan gyenge pontot, aminek ő sem örülne...

    Ezek csak ötletek, erőszak nélküli megoldási lehetőségek!

    üdv
    Bence

    ui.: Múltkor az egyik legjobb barátom bérlői nem akarták kifizetni a több, mint 300k-s lakástartozásukat, elmentünk hozzájuk páran, van egy-két nagyobb (>150kg) barátom és írtunk egy szerződést! Semmi arcoskodás, semmi erőszak, csak egyszerű fellépés. Azóta minden ok és kész!

    ui2.: Lehet be kellene vezetni az eladók hivatalos ''pontozását'', illetve egy elektronikus szabvány nyomtatvány kitöltését, amit a Ph! őrizne a bizniszeinkről! ;]


    [Szerkesztve]

  • Ganger

    aktív tag

    válasz ByB #8 üzenetére

    Megkérdezhetem, hogy hány évesek az érintettek?

    Elég idősek...

    Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

  • ByB

    addikt

    válasz Ganger #9 üzenetére

    Akkor szó sincs róla, hogy a nagy osztja a kicsiket! Tessék összefogni, megbeszélni egy időpontot és kicsikarni belőle egy szerződést! :R (Első lépésként!)

  • aXXon

    senior tag

    válasz Pompi #6 üzenetére

    1 és 2 : csakugyan elmenne és megtenné, mert itt már rég nincs szó békéről (ismerem Nolfot személyesen)

    3. komolyan gondolta hidd el, komolyabban mint bárki a Hidi féle topikban

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

  • NoLF

    addikt

    válasz Pompi #6 üzenetére

    1: megteszem, bármikor.

    2: nektek mondtam, ha ismersz, tudod hogy szinte minden postom után így köszönök el

    3: no comment


    akinek nem inge ne legyen vargánya.

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Nem vonom kétségbe, hogy NoLF megteszi amit mondott, csak próbáltam egy két kijelentésre felhívni a figyelmet, és arra, hogy ez az elmegyek és kiverem belőle a szart is hozzáállás épp az említett és a napokban megreformált topicban sem vezetett megoldásra, szóval ha azt akarjátok, hogy ennek a topicnak is az legyen a vége akkor csak go for it és mindenki vegye elő a legkeményebb énjét hajrá.
    Amúgy tudom kibicnek semmi se drága, megértem azt is, hogy az érinettekben felmegy a pumpa, részemről be is fejeztem itt az ész osztást, mert nincs semmi közöm a témához.

    Feel Good Inc.

  • ActionMan

    tag

    Kölcsönszerződés helyett simán lehet írni adás-vételit meg még mittomén milyet, de valamilyen jogi háttérrel alátámasztott kis írásbeli dolgot mindenképp érdemes szerintem a több tízezres üzletek előtt készíteni.

    Pl.: egy egyszerű kölcsönszerződés, de gondolom ilyet mindenki látott már


    Kölcsönszerződés

    mely létrejött egyrészről X (lakcím alatti lakos), mint kölcsönadó – a továbbiakban: Hitelező -, másrészről Y (lakcím alatti lakos), mint kölcsönvevő – a továbbiakban: Adós – között a mai napon (200*.**.**.), az alábbi feltételekkel.
    1.)
    Hitelező a mai napon kölcsönad az Adós részére ********,- Ft-ot, azaz ********(betűvel) forintot. Adós a kölcsönösszeg felvételét e szerződés aláírásával elismeri és nyugtázza.
    2.)
    Adós a kölcsönt köteles e szerződés aláírásától számított 1 éven belül, de legkésőbb 200* év vmi hó vmi napjáig visszafizetni egy összegben.
    3.)
    Szerződő Felek megállapodnak abban, hogy a kölcsön ellenértékeként Adós ügyleti kamatot nem fizet a Hitelezőnek.
    4.)
    Az e szerződésben nem szabályozott kérdésekre a Ptk. kölcsönre vonatkozó szabályai az irányadókak.
    5.)
    A Szerződő Felek a szerződést – elolvasás és értelmezés után -, mint akratukkal mindenben megegyezőt, jóváhagyólag és saját kezűleg írták alá.

    Budapest, 200* év vmi hó vmi napján.



    Aláírás helye


    Hitelező: …………………………………Adós: ……………………………………
    …………………………………név ……………………………………név
    …………………………………cím ……………………………………cím
    …………………………………sz.ig. ……………………………………sz.ig.szám
    ………………………………… ……………………………………

    Előttünk, mint tanúk előtt;
    ………………………………… …………………………………… név
    ………………………………… …………………………………… cím
    ………………………………… …………………………………… sz.ig. szám
    ………………………………… ……………………………………



    A feltétlek (összeg, időpont, kamat, egyéb) értelemszerűen kiegészítendők.

    [Szerkesztve]

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

  • slug

    senior tag

    válasz lesaux #16 üzenetére

    Ugyanugy, hitegetes, hamukazas, stb.

  • regent

    aktív tag

    Az tényleg sz*r mikor egy régi ismeröös, neadjisten haver nyúlja le az embert. Nekem kb. 40.000 Ft-om bánja az ilyen ügyeket. :F Hiába, van akiktööl az ember nem számít rosszra, aztán meg...

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz slug #19 üzenetére

    Örülök, hogy elrendeződött, a témát zártam.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák