Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Két netcsomaggal való tapsztalat érdekelne , remélem van itt ilyen.

    A 320 csomagnak a garantált letöltés értéke 90Mbit

    - 500nak 125Mbit a garantált le papír szerint.

    Letöltési értékek mennyire ingadoznak ill. mennyire tudja tartani a garantáltat / beesik ez az érték alá ?
    A maximum letöltési értékek is érdekelnek.

    Köszönöm előre is a válaszokat ! :R Jöhet akár privátba is .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz farkas63 #14740 üzenetére

    Szia ! :)

    Köszi a válaszod ! :R

    Nem volt még ilyen netem , nemsokára lessz és tudni szeretném az infókat róla.

    Erről a modem értékekről mit kell tudni , milyen értékek között kell lennie ?

    Gondolom böngészőn keresztül lehet elérni itt is a modem kezelőfelületét és azon belül lesznek valahol egy menüponton belül majd ezek az értékek.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Tutu7030 #14741 üzenetére

    Szia .

    Beleolvastam a fórumba és látom sokszor előfordul az hogy nincs net , tv .

    Honlapjukon előrejelzett leállásokon kívül is van ezek szerint ilyen. Nem értem , hogy miért van ennyiszer szolgáltatás kimaradás és miért nem tudják megoldani , hogy folyamatos legyen a szolgáltatásuk.

    Azt a részét megértem , hogy amikor hálózatot fejlesztenek / bővítenek / kiépítenek valahol ilyen előfordulhat , vagy akár vihar okozta károk esetében egy bizonyos ideig, de minden más esetben érdekesnek és idegesítőnek tartom.

    Az ember szerintem azért fizeti a szolgáltatást, hogy problémamentesen tudja használni a nap 24 órájában.

    Rokonoknál Mohácson TV, Net , Telefon szolgáltatás van és nem panaszkodnak ilyen dolgokra.
    Évente ott is van biztos néhány alkalommal szolgáltatás kimaradás de gondolom csak rövid ideig. Netre nekem nem panaszkodott unokaöcsém , a többi szolgáltatásuk őt nem érdekli különösképpen. TV és Telefon szolgáltatássalról sem mondták , hogy problémájuk lett volna.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Köszönöm a válaszotokat és az infókat nektek farkas63 és ftamas0201 ! :R

    Nemrég építették ki a hálózatukat nálunk . Nekem csak net szolgáltatás lessz tőlük. Két gépen : 1 asztalin és 1 laptopon lessz használva a net. Tenda típusú wifi routerem van N300 F3-as modell. Elég sebességet tud szerintem továbbítani majd a laptop felé. Nagyobb sebesség az asztali gépnél kell nekem.

    320* és 500* csomag csillagal van jelölve, ami helyszíni felmérést igényel. Én az 500ast szeretném majd.

    Itt is csak ők akik biztosítanak ilyen gyorsaságú netet. Én örülök neki , hogy végre elérhetővé válik itt is. :)

    A jelenlegi mikrohullámos net sebessége az csigalassú . Nem tudom milyen fantázianevű kb. 4megás csomagom van aminek a letöltési értéke úgy kb. a fél megát sem éri el. Eztfigyeljétek , van még van ettől 1el kisebb csomag is az meg kb. a negyed megát se éri el.
    Pontos értéket nem tudok írni ,mert nem emlékszem rá ami annó a papíron írva volt.
    Ezek az értékek ingadozni szoktak , belassul .
    Így 2017ben ez nagyon nincs helyén , sőt évekkel ezelőtt is már a vicc kategóriának volt nevezhető.

    Remélem nem lesz probléma majd az új nettel. Segítségre lessz szükségem ,akkor majd felkeresem a fórumot. Tapasztalataimat meg szívesen megosztom majd itt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz farkas63 #14750 üzenetére

    Szia ! :)

    Jogos a reakciód egyébként,de nem tudhatod kinek milyen az informatikai tudása. Ez sokfelé ágazik és mindenki másban jó / más ágához ért valamilyen szinten.

    Jól tetted , hogy felhívtad rá a figyelmet köszönöm ! :R

    Lehet félreérthetően fogalmaztam meg abban az írásomban és ez jött le neked belőle.

    Én sokat szoktam olvasni azokban a informatikai témákban ami érdekel , itt fórumon és külföldi oldalak tesztjeit is szeretem olvasni egyébként.

    Nem akartam összehasonlítani a kettőt egyáltalán , eszemben sem volt. Összekeverni a kettőt meg pláne nem .

    Egyszerűen leírtam milyen van és milyen minőségben. A sebesség és az azért elkért ár ami 4.510Ft nagyon nem reális szerintem , pedig tudna a rendszer többet is nincs leterhelve , nincs annyi felhasználó .

    A vezetékes netkapcsolat megbízhatósága , gyorsasága egyértelmű. Itt ugye azt kell feltételezni , hogy minden eleme minőségi és megfelelően szerelt és minden jól és optimálisan van beállítva mindkét oldalon ( szolgáltatói, felhasználói) A hardveres háttere se elhanyagolható rész mind modem , router és a számítógép konfigjának teljesíteni kell egy bizonyos ajánlott szintet ehhez.

    Egy történet a sebességről , ami már off :

    Régebben néhány éve történt : egyetlen egy alkalommal elállítottak valamit és véletlenül úgymaradt és kb. fél - 1 órás időtartamig 10 megával lehetett letölteni stabilan. Jópár mix lejött akkor és örültem mint majom a farkának ! :) Azt nem tudom mennyien voltak akkor fenn a hálózaton és mennyire volt leterhelve a hálózat ( kb. akkor 15-20 előfizető volt) Utána visszaállt minden a régi megszokott lassú sebességre.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Igértem , hogy leírom tapasztalatomat az 500-as nettel. Gyorsan és hibamentesen működik, amióta bekötötték. Bízom benne , hogy a továbbiakban is ilyen fog maradni.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz emre33 #15025 üzenetére

    Szia ! :D

    Technicolor TC7230 a modem típusa.

    Nem tudom hogyan kell ennek a modemnek belépni az adatlapjára , írd meg privátba légyszíves .
    Értékeit sem tudom mi számít jónak vagy rossznak. Én csak használom a netet és ennyi. Nem néztem ezeknek a dolgoknak utána.

    Problémám eddig nem volt vele.

    Elvileg úgy van , hogy a grantált értékeket hoznia kell és a maximum értéket meg meg kell közelítenie a le és feltöltés értékeinek.

    meke11-nek 15024-es hozzászólásodra nem tudok válaszolni , nem értek hozzá hogyan kell megnézni ezt.

    Ma este vagy a holnapi nap folyamán megadom a választ a kérdésetekre , ha jön segítség . Előre is köszönöm ! :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz minimalboy #15033 üzenetére

    Szia !

    Köszönöm a témával kapcsolatos segítséget ! :R Jelenleg nem tartózkodom otthon , holnap délután tudom csak megnézni ! Remélem sikerül azzal , amit írtál .

    Privátba kapott segítséggel sajnos nem sikerült , ezért nem tettem fel képet róla.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Igért kép, köszönöm a segítséget ehhez ! :R

    Technicolor TC7230 modem 500as net

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Tutu7030 #15068 üzenetére

    Sziasztok ! :D

    xkisszoltanx köszi :R , nem ismertem ezt a kiegészítő plugint ! :)

    Köszönöm a segítséget , teljesen újat mondtál nekem ezzel a böngészővel , nem is hallottam róla ! :R

    Teljesen más oka van , hogy ilyen lett a kép. A böngésző teljes képernyőre kirakva és az asztali hátterem a tv-n ami a képen látszik. Csinálhatok új képet ha gondoljátok, letiltom a tv-t vagy kihúzom a kábelt addig és akkor jó lessz.

    Ez off téma ,de leírom röviden ,ha nem gond az érthetőség kedvéért :

    Frissítettem a nvidia drivert a legfrissebbre. A monitoromon kívűl a tv-vel is össze van kötve a gép filmnézés miatt. Problámám vele: klónozott monitor képet széthúzza , túllóg a tv képernyőjén. Előtte fent lévő driverrel teljesen jól működött. A monitor is és a tv (1080i ha jól tudom ) is FullHd felbontású !
    A monitor dp kábellel a tv hdmi kábellel van rákötve a gépre.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Hozzáértőkhöz fordulnék segítségért. Csak netem van és még hűségidős. Amikor én kötöttem hűségidős szolgáltatást , akkor nem volt más lehetőség , legalábbis nem tudtam róla pedig olvastam a fórumokat/ topikokat előtte.

    Ennek a netnek az esetleges lemondásának a menetértől kérnék információt . Jöhet akár privátban is a válasz. Előre is köszönöm a válaszokat ! :R

    A jelenlegi szolgáltatással nincs problémám elégedett vagyok vele.

    Egyedül az ár / sebesség arány ill. a feltöltési értékek azok amik lehetnének jobbak .

    Ismerősöm a faluban másik szolgáltatónál van / - tehát van konkurencia - / , nemrég kötötték be neki a netet és ott jóval alacsonyabbak az árak mint itt.

    Nekem is ettől a szolgáltatótól van már régóba hűségidős sat tv és telefon szolgáltatásom.

    Még hűség nélkül is simán vállalható az 1000Mbit/s netük ennek a szolgáltatónak , legalábbis nekem .

    Hűségvállalással meg főleg nagyon jó árban van főleg ha van mellé még tv és telefon szolgáltatás is.

    Van gyorsabb és nagyobb csomagjuk is . A feltöltési értékek is nagyobbak , ami szerintem jól jön és el is várható .

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák