Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Bossp #11129 üzenetére

    Ezt már te hallod pontosan, a fordulatszámot hagyományosan a hőmérséklet függvényében szokták szabályozni, az pedig egy lassabb változás, tehát a terhelés csökkenése után nem azonnal. Korszerűbb megoldásoknál nem tudom, nekem nem ez a fő profilom, vagyis nem látok olyan sokat belülről.

    Az előfordulhat esetleg, hogy csökkenő terhelésnél kicsit változik a 12 V, emiatt kicsit változik a fordulat is.

    Ha valahogy le lehet fogni / fékezni a ventilátort (persze, nem olyan brutál módon, hogy menet közben beakasztani egy filctollat, amitől letörhet a lapát), úgy a hang forrására is lehet következtetni.

    Az biztos, hogy egy ventilátor miatt kár kidobni szerintem egy tápegységet, főleg amikor 1 csepp olaj árán megjavítom magamnak.

    Ha beállna, megszorulna, akkor persze túlmelegedne a táp, de ez nem jellemző szerintem. Vagy akkor már el sem indulna, ami feltűnik bekapcsoláskor.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák