Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz priti #10015 üzenetére

    Két 12V-os ága van.

    (#10014) >Deego..: Nem mélyvizes kérdés, fáradj át ide: Melyik tápot vegyem topik.

    (#10013) priti: "Az egyéb, bordára nem tett komponensek szerintem nem igényelnek aktív hűtést." Nagyon is igényelnek. Egy modern tápban a tekercsek jobban melegszenek már, mint a félvezetők!

    (#10010) priti: Amit te konverter "kockának" hívsz, azt szerintem tévesen kevered a lineáris stabilizátor IC-kkel (ún. stabkockákkal). Csakhogy ott a nagyobb feszből állít elő kisebbet, a többit pedig disszipálja. Én az 5VSB-ből előállított 12V-ról beszéltem, amihez aktív, nemlineáris, kapcsolóüzemű megoldás kell, energiatároló elemmel, hiszen feszültséget emelsz! Ezek 85-95% hatásfokkal dolgoznak, így nem jelentős a melegedésük. A készenléti, kis terhelhetőségű 12V és az üzemi 12V pedig két, megfelelő paraméterű diódával közösíthető.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák