Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Explomic #92127 üzenetére

    Miért kell neked csak olvasási joggal rendelkező felhasználó?
    Biztonsági szempontból jobb megoldás, amikor csak valaki rá akar nézni, de modosítani nem.
    Attól, mert valami ritkán frissített, az miért jelenti egyből azt, hogy tele van biztonsági résekkel?
    Ezt ugye nem gondoltad komolyan.
    Az 5GHz-es WiFi hiányának mi köze van a biztonsághoz?
    A biztonsághoz semmi, de mint opcó hiányzik belőle. Ha az adott környezetben túl sok 2,4Ghz frekvencián futó ap van, akkor akár inteferencia keletkezhet, Így az ara alkalmas eszközök, át tudnak állni a 5Ghz frekvenciára. De ha nincs ilyen opció esélye nincs.
    Milyen értesítéseket hiányolsz, pl. küldjön SMS-t? Nem sms-re gondoltam, de akár, ha ez technikailag megoldható. De én konkrétan email értesítőkre gondoltam.
    Miért jelent biztonsági részt a folyamatos PPPoE kapcsolat? A PPPoE önmagában semmit, értsd úgy folyamatos internet kapcsolat. Az internet tele van különböző rossz indulatú programokkal, amik gyakorlatilag folyamatosan keresik a gyengén beállított eszközöket. A 3play felhasználó nevet mindenki ismeri, hiszen fel is van tüntetve a kihelyezett eszközön.
    MAC address hamisítást fejtsd már ki légyszi, hadd próbáljam ki én is.
    Konkrétan mire vagy kíváncsi? Amit én tapasztaltam, a Telekomos szervizes kollégával, aki saját eszközén wireshark-al figyelte a hálózatot. Miközben a szeme előtt jelent meg a duplicate geatway cím. Multicast cím olyan IP-ről, amin elméletileg nincs semmi, és még a set-top-box se volt bekapcsolva. Wifi hálózat nem volt rajta bekapcsolva. A tanú és erre vonatkozó információk a Telekom szervizesnél van, volt. Ezeket a fájlokat, a Telekom szervizes magával vitte. Elég ennyi konkrétum? Wifi hálózaton szintén be hamisítható a csatlakozott eszközök macaddress címe. Szintén egy wireshark-al könnyedén kinyerhető információ.

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák