Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz DJ. Ru$y #85434 üzenetére

    illetve... elobb lesz optika egy aranylag jol kiepitett es nem nagyon sz@rraterhelt koax szegmensen is... vicces volt a szerelo sracra mikor rakerdeztem monta ott van a digi optika ha optika kell 😁. :D. Telekomra azt mondta “majd valamikor”. Foleg hogy itt a Telekomnak nem legkabelei vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • raider21

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #85434 üzenetére

    Vectoring tekintetében teljesen igazad lehet az egész országra levetítve.
    Viszont azért van jó pár tucat olyan település idehaza, ahol mint nálunk is, az egész infrastruktúra a '90 -es évek elején, közepén lett kiépítve. És ezek zöme a kb. 50 Mbit/s környékét tudja stabilan, ezekre gondoltam, mint fejlesztésekre érdemes területek.
    Pl. a szomszédom is még 20/1 -es ADSL2+ -al nyomul, a március eleji bekötésnél jött is érdeklődni, hogy mit szereltek itt nálatok?! Hú 30/5 -ös net, új légkábel, az nagyon jó, őt is érdekli, és ez itt nálunk lehetséges, nem is tudta, hogy rendelhető (Ugye a T oldalán akkor itt nálunk az utcában a 20/1 -volt a max. miközben a 30/5 -ös VDSL2 már kb. 2-3 éve elérhető itt a városban. Mondjuk ezt én is a szerelőtől tudtam meg, mert az ADSL2+ -ról a feljebb lépés VDSL2 -re csak azért történt meg márciusban, mert kedvező ajánlatot tett a telefonon keresztül az ügyintéző v. értékesítő. Addig én sem tudtam erről, csak láttam, hogy egyre több helyen vannak a régi légkábelek helyett új, vastagabb kábelek behúzva.) ez nagyon király, érdekel, váltok, stb.! Nos azóta sem váltott még, legalább is szerelőt nem láttam még náluk légkábelt cserélni, anélkül meg max. a 20/1 -es net megy továbbra is náluk.

    Nálunk az optika kihúzására az elkövetkező negyed században kvázi semmi esélyt nem látok a T részéről. Kisváros (magyarul nem éri meg saját zsebből fejleszteni) és itt a térségben sem ők nyerték el az EU -s fejlesztési pénzeket az optikai hálózatra. Ezért írtam, hogy kellene az a Vectoring, legalább az ilyen fiatalabbnak mondható rézdrótos hálózatoknál. Mert ahol még mindig csak 3-5 Mbit/s -el csorog a rezes net, és max. 4G gyorsító opció érhető el, ha elérhető, ott tényleg nem sok értelme lenne, ezt aláírom.

    [ Szerkesztve ]

    raider21

Új hozzászólás Aktív témák