Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz OldMike #51042 üzenetére

    Így van, előfordul -15 és +15 között is vételi, de az ideális az, ha minél közelebb van a nullához! Mondjuk -10 és +10 közt várhatóan nem lesz gond, de ezek alatti/feletti értékkel már adódhatnak problémák, főleg ha mondjuk mondjuk ilyen hidegben megy valakinél -10 körül, annak nyáron tuti problémái lesznek a szolgáltatással!

    Vissziránynál 52 alatt kell maradnia, hogy a modem tudja használni a négy csatornát, de nem árt ha ettől jelentősebb alacsonyabb, akár 40-45 közt van, persze ennek arányban kell állnia az előre iránnyal, tehát a megfelelő érték attól is függ!

    Az SNR egyszerű, minél nagyobb, annál jobb!

    A szintezés csak rálátásod lehet, legfeljebb észreveszed a modemben a jelszintek javulását, de kizárólagosan a szolgáltató döntése!

    A földkábel a jobb, ott nincs ingadozás, ezért könnyebb is beszintezni a hálózatot, nem kell tavasszal és ősszel korrigálni!

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz OldMike #51042 üzenetére

    Gyakorlatban a 0-5-6-7-8ig teljesen jó, nem wifis cisco modem ennél jóval erősebb vételivel is elmegy, adásinál a 40-45körüli jó, mert így van tartalék, SNR-nél 33felett jó 40 vagy felette tökéletes.

  • dchard

    veterán

    válasz OldMike #51042 üzenetére

    Természetesen meg lehet adni ilyet.

    A szabvány meghatározza a működési tartományt, ami elég tág. Ugyanakkor tekintve, hogy a hálózat azért többé-kevésbé lineárisan változó RF paraméterekkel bír, igenis megadható egy körül-belüli tartomány ahol jónak tekinthetőek az értékek.

    Terjed egy legenda arról, hogy a kábelmodemek adási irányban relatíve magas szintnél produkálják a legjobb minőségű RF jelet. Én ebben nem hiszek, mivel semmilyen kutatást vagy publikációt nem láttam még a témában, de ha valakinek van erről anyaga, vagy mérése és nem csak hallott erről, az linkelje és szívesen megváltoztatom a véleményemet. :) Nyilván nem egyforma az erősítők RF teljesítménye +25 és +50dBmV között, a kérdés hogy mekkora a különbség és hol van az ideális pont. AZ is lehet, hogy valóban 45-47dBmV között működik a legjobban de elhanyagolható a különbség (2-3dB a teljes működési tartományban).

    Visszatérve, figyelembe véve a 4 US csatornát és legalább 3dB SNR margint, én azt mondom, hogy az adási oldal 47dBmV-nél semmiképpen se legyen magasabb. Nyilván nem mindegy az, hogy mekkora DS szinthez mekkora US szint tartozik. A példámban említett 47dBmV-s adásihoz nem tartozhat +5 +10dBmV-nél nagyobb vételi, hiszen gondoljuk meg: ha eltűnne a hálózatból 6-8dB csillapítás, akkor az US ég mindig csak 40dBmV lenne ami teljesen jó, a DS meg már +20 környékén lenne, amitől jelentősen nő az intermodulációs termékek aránya az uplinkben. Nyilván az US és DS iránynak nem egyforma a frekvencia átvitele mivel az alacsonyabb frekik kevésbé csillapodnak ugyanazon a kábelhosszon.

    Tehát az, hogy 47-48-as adási szinthez +20dBmV DS tartozik az nem normális. A probléma pont az, hogy mostanában egyre több aránytalan képet látok, és mintha az általános US szintek is megindultak volna felfelé. Nyilván ez a fórum nem reprezentatív minta.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák