Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz wmati #29241 üzenetére

    Nem hurrogtam le a DVB-C-t pont azt részleteztem, hogy amíg nincs rendes DOCSIS kapacitás, addig interaktív Sat TV és DVB-C lenne a megoldás mint a UPC-nél. Egyik platform sem önmagában rossz (az analógot kivéve mert az minden oldalról nyűg), hanem az a gond hogy párhuzamosságok vannak eg yolyan rendszerben ahol kapacitás hiány van.

    Tehát akkor a véleményem röviden:

    1. Analógot lekapcsolni, kapacitását beforgatni DOCSIS-ra.
    2. Vagy DVB-C legyen vagy IPTV, mindkettő ugyanazt tudja, viszont a T elég sokat költött IPTV berendezésekre, így könnyen lehet hogy az MPEG2 DVB-C kiirtása a kívánatosabb pláne hogy most megy ez a multiplatform erőlködés, abba meg a DVB-C nem fér bele. Igazából lényegtelen hogy melyik marad, csak ne legyen mindkettő, mert korlátos kapacitásból vesz el a net rovására.

    A lényeg, hogy ne csak platformban hanem rendszer szinten kell gondolkodni. Ezért mondtam azt is, hogy hosszú távon IPTV meg SatTV (interaktív ahol van net) fog maradni. Gondolj bele: ez DOCSIS-on azt jelenti, hogy ugyan két DScsatit bukunk, de nyerünk 50-et, és végre megvalósuhatna az álom: hogy a koax egyetlen nagy IP alagúttá válik 5-8Gbit/s-os kapacitással a mostani 4-800Mbit/s helyett. Egyébként borzasztóan kíváncsi lennék, hogy a DOCSIS csatornák meddig kötegelhetőek viszonylag olcsón. A 16 csatornás cuccok már a küszöbön vannak (800Mbit/s végponti sebességgel!), de kérdés mennyire jól skálázódik. DSL-nél ugye 4096 alcsatornát kötegelnek tehát azt gondolná az ember, hogy jól skálázódik, de azt nem tudom a nagyobb sávszélesség mit változtatna ezen.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák