Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wmati

    addikt

    válasz g947 #27423 üzenetére

    Müködik persze de én hubok helyet switch és routert használnék fel, esetleg nézd meg a T-Home IPTV alternatív vezetékezési lehetőségek , nem tudom olyat még nem halottam hogy koax kábelt használnak fel telefonhoz pórbát biztos megér mindenképp használj valami szerelő dobozt bár én hagynám a koaxot rákötnék valami antennát vagy nem tudom ha lehal az iptv véletlenül

  • dchard

    veterán

    válasz g947 #27423 üzenetére

    Szia,

    Amit kaptál az homegateway, nem egy egyszerű modem.

    Namost a következőt lehet csinálni: a koaxot felejtsd el, csak drágán lehetne adatátvitelre beüzemelni, nem éri meg. HUB ugyanez. Az a baj, hogy a portok más PVC-n vannak, ezért nem működik ez a megoldás.

    AZ egy darab UTP-n fel lehet vinni 2x100megabitet a következő képpen. Az UTP kábelben 4x2 érpár van. A 100megás ethernetnek elég 2x2 érpár. A sárga-sárgafehér és a zöld-zöldfehér színű vezetékek képeznek egy 100megát a másik két vezeték pár pedig még egyet. Tehát a kábelnek mindkét végére fel lehet krimpelni 2-2 csatlakozót, így fel lehet vinni a netet meg az IPTV-t is egy UTP kábelen.

    Ha a pincében lévő wifi gyenge, akkor a megoldás az, hogy a HGW-ben letiltod a gyári WIFI-t, és veszel egy normális routert, amit majd az internetes kábel végére dugsz amit felvittél az emeletre.

    Krimpelő fogó kell hozzá meg RJ-45 dugók, de lehet venni ilyen fali csatlakozót is:

    Ebből veszel kettőt az egy darab kábel két végére, és úgy kötöd be ahogy fent leírtam. Ezzel talán egyszerűbb és kulturáltabb dolgozni, mint felnyomni két-két dugót egy kábelvégre. Nem is túl drága. Csak arra ügyelj, hogy két aljzat legyen kiépítve, sok ehlyen árulják úgy, hogy a második aljzatnak a bepattintós részt külön meg kell venni. Ehhez nem kell krimpelő fogó, és a két végén már lehet használni előre szerelt sima patch kábelt is az eszközök csatlakoztatására.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák