Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Renwick

    őstag

    válasz Intruder2k5 #150519 üzenetére

    Khm, maradjunk annyiban hogy a DIGI a folyósói pletykák szerint szeretett minden létező szabályt áthágni az infra kiépítése során. :)

    I see you blaming each other -- And I love you still

  • Capella

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #150519 üzenetére

    Ezek E.ON vasbeton villanyoszlopok. Felül megy ugye az áram. Alatta kábé 2,5 méterrel a helyi kábelszolgáltató vezetéke, és az alá legalább 1 méterrel nemrég kihúzták a Telekom optikát.
    Én nem tudom milyen szerződést kötöttek az E.ON-nal, vagy mennyire zavarná az áramszolgáltatót, ha nem egy, hanem két-három Telekom optikai kábel is menne két villanyoszlop között. Lehet, hogy akkor több pénzt kértek volna érte? Valószínű.
    Akkor meg raktak volna minden oszlopra kötésdobozt. :K
    Persze nyilván az is pluszpénz.
    Ez egy agyrém, totál hülyeség, hogy házak között srégen viszik, vinnék a kábelt. Másutt, ahol 3-4 oszloponként raktak dobozt, ott valószínűleg vihetik az oszlopok között is a bekötést. Különben fizikai képtelenség lenne szerintem sok helyen.
    Nálunk lehet, hogy azért rakták sűrűbben a dobozt, majd minden második oszlopra, mert ha tényleg nem vihetik az oszlopok között a kábelt, akkor egy ház még "belefér", gondolthatták. De ez csak utólagos okoskodás tőlem.
    Ezzel együtt "frankón" meg volt ez tervezve. :P :N
    Ha már kihagyás kell, akkor tetszettek volna felmérést végezni előtte, hogy várhatóan ki fog előfizetni hamarosan, illetve a terep viszonyokat, tereptárgyakakat is figyelembe kellett volna venni a tervezésnél, hova célszerű a doboz, hol kevésbé.
    Végül is nekem majdnem mindegy lesz, ha a ház előtti oszlopra felszerelt pót doboz megoldja majd a kérdést, így csak egy hónapot buknék. Addig meg korlátlan mobilnet, remélem változatlanul.
    Ha nem lesz doboz, akkor viszont agyő optika. :(

    Egyébként már hívott a Telekom időpont egyeztetés vonal, hogy akkor 26-a jó lenne-e a szerelésre. Mondom, melyik hónap, mert nekem a holnapután tökéletes lenne, de kötve hiszem, hogy addig felszerelik a dobozt, mert most műszaki akadálya van a bekötésnek. A szerelő egy hónappal későbbi időpontot mondott, hogy visszatérünk a dologra.
    Persze neki az nem volt jelezve, csak az, hogy új időpont kell. Most rögzítette a műszaki feltételt is, ennyiben korrekt.

Új hozzászólás Aktív témák