Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz DJZoliboy #21779 üzenetére

    Változó nekem is van PC ami nincs védve és kutya baja, elmegy az áram leáll és kész. Ma már az sem indok, hogy pl. egy HDD "sérül" ha elmegy az áram mert ilyenkor az olvasófej elkezd "szabadon" futni, és nem sérül semmi, majd leáll.
    Ami előny:
    - ha fontos munkát végzel akkor nem vész el belőle semmi hiszen tudod menteni
    - az újabb (line-interaktív) UPS-ek a hálózati zavarokat is tudják mérsékelni, szűrni - ez az AVR funkció - (automatic voltage regulator)

    Plusz bármikor történhet olyan, hogy egy tápegység vagy PC, NAS valamelyik alkatrésze nem tolerálja az áramszünetet.
    A jobb félni mint megijedni. Amúgy azt szoktam ajánlani - én is ezt teszem - hogy főleg ilyenkor nyáron amikor jönnek a viharok, érdemes követni a vihart és amikor már közel van kikapcsolni mindent és ki is húzni. Nekem már volt olyan, hogy ezt megtettem, és rá fél órára azt áram is elment. Ha pedig kihúzza az ember még egy kósza villám sem árthat.
    Egy ilyen vihar 1-2 óra alatt elvonul.

    Akkura: Yuasa, DataSafe, CBS, Genesis ezeket nyugodtan veheted. Érdemes SZAKBOLTBÓL vásárolni mert sajnos az egyik legnagyobb ellensége az ólomsavas akkuknak az IDŐ, tehát ha az akku amit "újként" megveszel már akár 1-2 éve is a polcon áll. Minél "frissebb" az akku annál jobb.
    Nyilván ezt nehéz kiszűrni de egy szakboltban remélhetőleg jobban pörög az árukészlet.

    Ebbe az APC 500 CS-be ha jól látom 1db 12V-os 7Ah-ás akku kell (a mérete miatt akár 9Ah-ásat is lehet bele tenni)
    pl..: 6-12k HUF közötti áron kapható

  • Chris0321

    addikt

    válasz DJZoliboy #21779 üzenetére

    Hello.
    Nekem is APC Smart 750-es szünetmentesem van, jelenleg szintén akksicserére vár. Az előző alkalommal bevittem egy közeli PC üzletbe és ott gond nélkül tettek bele újat.

Új hozzászólás Aktív témák