Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Birsmann #18734 üzenetére

    Az EATON 5E 850i USB DIN ezen 1db normál (schüko) konnektor van. A CP UPS 1200VA-esen pedig 4db francia csatlakozó (olyan mint a normál konnektor de van benne egy kis "rúd" ami a belemegy a villásdugón lévő lyukba jellemzőn ma már minden hazai eszköz kompatibilis az ilyen csatlakozóval, itt egy kép amin látod milyen be is karikáztam:

    Le is ellenőrizheted, hogy az eszközeid villásdugóján van e lyuk ami kell a kompatibilitás miatt, ha "vékony" a villásdugó akkor meg elfér mellette ha jól tudom, pl. kisebb fogyasztóknak szokott lenni ilyen vékony villásdugója pl. egy lámpának vagy rádiós ébresztőórának, vagy adapteres csatlakozóknak)
    (az 5-ik csak feszvédős aljzat nem akkuval védett, oda mondjuk egy nyomtatót érdemes dugni vagy ha van a géphez kötve 2 monitor akkor az egyiket ide. Tehát ide csak olyan eszközt aminek a tartása macerás - nyomtató - vagy pedig nem szükséges - pl. második monitor - vagy nem sérül egy áramszünet esetén jellemzően a monitorok is elviselik)

    Természetesen lehet sima hosszabbítós elosztót dugni bele és akár minden eszközt ebbe a hosszabbítóba dugni tehát nem kell "egyenletesen" elosztani az eszközöket a konnektorok között. Az EATON-nál mást nem is tudsz csinálni, hiszen csak egy normál konnektor van rajta.

    Az extra annyi, hogy feszültségvédős elosztót a UPS BE ne dugj, oda csak sima elosztót. Ha van feszvédős elosztót azt a fali konnektorba dugd és a UPS-t ebbe csatlakoztasd így a UPS-t is védeni fogja a védendő eszközök pedig dupla védelem mögött lesznek hiszen a UPS-ek nagy része is képes feszültségvédelemre. (az hogy ez milyen mértékű mindig kérdéses ha jól tudom csak az APC vállal garanciát túlfeszültség védős elosztóira persze kár esetén vizsgálhatják, hogy megfelelően volt e minden csatlakoztatva.
    Amúgy feszültségvédelemnél fontos, hogy MINDEN eszköz ami egymással össze van kötve feszültségvédelem mögött legyen ez pl. rézkábelen érkező internet esetén egy plusz dolog a rézkábel feszültségvédelmét is jelenti és persze a router-ét a szolgáltatói eszközét stb. de ha optikai kábelen jön akkor elég csak a szolgáltató eszközöket védeni a kábelt nem kell optikán nem jön a be a villám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák