Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isten88

    senior tag

    válasz Cs1csó #18589 üzenetére

    Szia!
    A Corsair RM850i tápegységben van beépített fogyasztásmérő (mennyit vesz fel, mennyit ad le, ebből számítja ki a %-ban megadott gazdaságosságot is), ami szerint a gép 400W-ot vesz fel a konnektorból (külső fogyasztásmérővel összehasonlítva is elenyésző különbséget mutat, pontosnak mondható). 0-24-ben megy a laptop is és az asztali gép is, a külső 4 winchesteres rack is, a monitor pedig használattól függően opcionális 40W (épp használom-e, vagy kikapcsolt monitorral dolgozik a gép). A notebbooknak valóban nincs nagy szerepe, hogy rá van-e kötve, de egy esetleges túláramtól az UPS legalább az adapterét is megvédené.
    Ezek a fogyasztási értékek valóban lehetnek magasabbak és alacsonyabbak is, de egy belállított séma alapján folyamatosan ennyi erőforrásból dolgozik az asztali gép, ez mondható a tipikus áramfelvételének: az asztali gép konstans ~400W, a notebook szinte állandóan idle, 20W max, külső racket nem mértem, de 4 vinyóval szerintem 40W peaknél nem vesz fel többet, konstans 20W körül lehet az is. Én 5-600W körülre lőném be a max fogyasztást, kis ráhagyást szeretnék, hogy még véletlen se érhessem el a maximum teljesítményleadását a UPS-nek, ezért szeretnék olyat, ami 800W-ot is képes kiszolgálni.
    A lakásba optikán jön a gigabit net, de én csak a "dolgozó sarkot" szeretném levédeni, elkonzerválni teljesen a UPS mögé, ezért szerettem volna a router és az asztali gép közé egy gigabit lan védelmet is, de ezt lehet akkor külön ezsközzel oldom meg.
    Én úgy olvastam, hogy az aktív PFC-s tápegységekhez csakis online/dupla konverziós UPS jöhet, ezért kezdtem el az online UPS-ek között. Ez a tudásom akkor valótlan lenne?
    Köszönöm, hogy ilyen tartalmasan foglalkozol a hiányos tudásom pótlásával.

  • Isten88

    senior tag

    válasz Cs1csó #18589 üzenetére

    Szia!
    Erősen gondolkoztam az ajánlott CyberPower CP1500EPFCLCD 1500VA megvételén, nagyon jónak tűnik, ideális számomra, egyedüli, amit nem tud, az esetleges bővíthetőség, ha jól látom, ami viszont jól jönne az esetemben 8-10 perc valósnak vélhető üzemidő miatt. Hasonló tudással találok szerinted külső akksival bővíthetőt? Esetleg, ha párhuzamosan kötök rá pluszba mellé akksipackot, azt felismerheti, vagy van az akksipackokba épített vezérlő, ami miatt ez nem megvalósíthat? Bírhatja az esetleges kétszer olyan hosszú üzemidőt, mint amit a beépített akksikkal tudna?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák