Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz #68216320 #15175 üzenetére

    Ezt nehéz lesz garantálni. Azt kell megérteni, hogy a UPS-eket úgy gyártják, hogy adott teljesítményt képes legyen tartani PÁR PERCIG, és ehhez a teljesítményhez mérten tesznek hozzá akkumulátort. Mondjuk egy kicsi 650VA-es UPS ami 360W tartásra képes, ezt az értéket mondjuk ideális körülmények között tudja tartani 3-5percig, 180W-ot 6-10 percig, 90W-ot 12-20 percig, 45W-ot 22-40 percig.

    A PROBLÉMA:
    kis tartási igényhez, 200-300W kis akkumulátort tesznek a gyártók. Neked elég lenne egy 11-15k-ba kerülő 600-700VA-es UPS is, de amiben ugye kis akku van persze azt a 60W-ot lehet képes lenne tartani ideális körülmények között 20-30 percig vagy akár tovább.

    IDEÁLIS KÖRÜLMÉNY: megfelelő hőmérséklet (a nagy meleg vagy a nagy hideg is negatívan befolyásolja az akkuk élettartamát) viszonylag ÚJ akkumulátor legyen.
    Tehát pl. egy nagy melegben tartott 3-4 éves akku lehet a felére sem lesz képes mint új korában.

    Persze felvetődik ilyenkor, hogy akkor vesz az ember egy 2000-3000VA-es UPS de az pedig pénzkidobás.
    Egy 600VA-es UPS kb. 11k, egy 2000VA-es 50k, egy 3000VA-es 90k
    Sajnos igazán NAGY akkuk ezekben a UPS-ekben sincs, tehát nem életbiztosítás egy ilyen eszköz vásárlása.

    A kisebb UPS-ekben általába 1db 7-9Ah-ás akku van a "nagyobbakban" 2db 7-9Ah-ás, a 150k-ás APC Smart-okban van - ha jól tudom - 2db 18Ah-ás akku.

    Két lehetőség van:
    1. veszel egy 600VA körüli UPS-et 11k-tól és esetleg összekötöd a szerverrel és ha tartós az áramszünet akkor az akkuk lemerülése előtt a UPS szabályosan le tudja állítani a gépet (elvileg olyan is van ami vissza is tudja kapcsolni ha az áram visszajön) mert ha ezt nem teszi meg akkor az akku lemerülésével a szerver ugyanúgy elszáll mint UPS nélkül csak ugye egy kis idővel később. pl. [link] vagy [link]

    2. vásárolni egy beépített akku nélküli UPS-t amit INVERTERNEK hívnak és ehhez külön venni egy vagy egy pár jó nagy akkut. Ezek az inverterek akár 200Ah-ányi akkukapacitással is elbírnak tehát vehetsz mondjuk - extrém esetben - 2db 100Ah-ás akkut is.
    Inverternek: SPS SOHO 300
    Ha veszel egy ilyen invertert és akár email-ben megírod nekik, hogy milyen eszközt és mennyi ideig szeretnél tartani akkor ajánlanak hozzá akkumulátort is. NEM vagyok a matekban jó de valószínűleg 2db 18-28Ah-ás akku 1 órán keresztül üzembiztosan tudná tartani azt a szervert.
    Lehet a boltban azt válaszolják, hogy kisebb vagy nagyobb kell nem tudom én így saccolom.
    Az inverter kb. 28k, 2db 18Ah-ás akku 24k, tehát 52k-ból komolyabb tartási képességű eszközöd lenne mint egy 2000-3000VA-es beépített akkus UPS-nek.

    Itt egy korábbi agymenésem a témában: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák