Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Hulk24 #20275 üzenetére

    Az a típusú túlfeszültség levezető a bizonyos határon túlmenő ártalmas ingadozástól védi meg a hálózatot, a sima mezei áramszünetek miatt kialakuló löketektől nem igazán, azok másfajta igénybevételt jelentenek annál amire az OBO V50 méretezve van, mert az a "közép" teljesítményű védelem, a kolléga meg a finom védelemre gondolt, amit dugaljaknál szoktak alkalmazni.
    Abban igazad van hogy a hűtők se szeretik a sok ki-bekapcsolgatást. A bojlert is arra méretezik hogy inkább nagyobb időközönként kerül kapcsolásra.

    Szerintem is fontos lenne nálad egy nagyobb teljesítményre méretezett tiszta színuszos (jobb lenne on-line) UPS, csak hát azok még felújítva is br. 140k-tól indulnak.
    Ha 800W-nál erősebb fűtőszállal szerelt a bojler, akkor már még durvábban megszalad a projekt. :D
    Még marad a saját inverter és aksi pakk kiépítése, ott legalább Te határozod meg a max kapacitást, de az se olcsó.

    Sajna amennyire tudom a napelem sem megoldás, mert ha jól tudom a szolgáltató kötelezi a telepítődet olyan beállításra, hogy ha elmegy a közcélú hálózat, akkor a napelemnek is le kell állnia, a közcélú hálózat biztonsága okán.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák