Új hozzászólás Aktív témák

  • sirály12

    őstag

    válasz fer #12023 üzenetére

    Az előző mondatodban pont azt mondtad, hogy a teljesítmény nem nő. Most meg már azt mondod, hogy igen, és másfelé tereled a szót? Ügyes! Jó politikus válna belőled! :DDD

    Idézet tőled: "Ezért van, hogy sorba a feszültség, párhozamosan a teljesítmény adódik össze!"
    Itt írtad el, mert nem a teljesítmény adódik össze!
    teljesítmény: "az egységnyi idő alatt végzett munka" attól, hogy sorba, vagy párhuzamosan kötöd nem nő a teljesítménye, ezért is írtam, hogy ugyanolyan amperszám mellett nő a kivehető teljesítmény!

    Ami írtam:
    "nagy amperokat kapcsolgatni mindig drágább félvezetőket igényel. Minél nagyobb a kapcsolási áram, annál drágább a félvezető.
    Viszont ha sorba kötöd az akkukat, akkor az amperszám alacsonyabban tartható, a feszültség nő (és a kivehető teljesítmény is) és ez olcsóbban, egyszerűbben megoldható."

    Azért kell sorba kötni az akkukat a párhuzamos helyett, mert akkor kezelhető marad a kapcsolni kívánt amperek száma!
    Nem mindegy, hogy 480W-ot 12 vagy 24 esetleg 48 voltból állítasz elő!
    Míg 12V-ből ilyenkor 40A kell addig 24V-ből ennek a fele 20A, 48 voltból pedig már csak 10A!
    (És akkor még nem is számoltam a veszteséggel, mert az is van bőven)
    Ha a teljesítmény ugyanannyi de a kapcsolási áram a duplája, akkor vastagabb vezetékek az akkutól, drágább félvezetők stb. kellenek.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Új hozzászólás Aktív témák