Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz Cy-clone #91 üzenetére

    Szerinted jó tanuló lettél volna a nem macerálnak? Magadtól is akartad volna?
    Egyetértek veled odáig, hogy általánosban legyen megkövetelve sok minden, szerintem ilyenkor könnyebb rávenni és rászoktatni a gyereket dolgokra. 7.-ben meg 8.-ban meg magától is tudja mindenki, hogy számít a jegye, hogy felvegyék gimibe/középsuliba, és a felvételin is jól kéne produkálni, bár nem tudom, mostanában hogyan mennek azok a dolgok. Én klasszikusan csináltam, 8 általános után mentem középsuliba, nem 4 vagy 6 osztály után.
    Szerintem, ha általános sulit sikerül végigvinni 4-es 5-ös jegyekkel, az nagyon jó alap a jövőre nézve. Én amellett is vagyok, hogy igenis a kémia is legyen jó, meg más is. Lehet, hogy a gyerek soha többé nem fog foglalkozni kémiával (persze középsuliban úgyis előjön megint), de nem csak arról van szó, hogy tanuljon meg dolgokat, amiket aztán elfelejt. A bölcs ember sokat látott és tapasztalt ember, ezzel azt akarom mondani, hogy ha megérti a logikáját a kémiának, akkor azzal szintet lép. Oké, hogy bonyolult meg minden, nehezen érthető, stb., de rááll az agya egy más gondolkodásmódra, ebből profitálhat is később indirekt módon, tehát lehet h elfelejti a kémiát, ami nem baj, de esetleg évek múlva egy számára is fontos tárgyból könnyebben értheti meg az anyagot, mert könnyebben összeáll benne a kép... remélem érted, hogyan értem. :D

    Lehet, hogy általánosban nem lettem volna jó tanuló, ha nem macerálnak. Ezért vagyok amellett, hogy a gyereket igenis ilyen korban macerálni kell. Magamtól nem biztos, hogy akartam volna pl kémiát 4-5-re megtanulni, de sikerült és utólag örülök is neki, hiába felejtettem sokat belőle.

    Minek örültél volna, ha hogy reagál a tanulással és a hazugságaiddal kapcsolatban?
    A fizikai bántalmazást sosem kellett volna elővenni - az nálam nem vezetett semmire, neki biztos jó volt, hogy kiélhette magát rajtam, levezette a feszkóját, stb. Én amellett vagyok, hogy szükség lehet 1-2 pofonra, de ahogy ő csinálta, pff... Én ettől csak makacsabb lettem, sőt a lényeg az, hogy az első 1-2 kiadósabb verés után kb örökre elvesztette a bizalmamat. Ez nagy megalázás, innentől kezdve nagyon megutáltam. Én sosem próbáltam ki a cigit, sosem drogoztam, sosem voltam verekedős, nem tettem kárt más tulajdonában, nem ittam, nem tudom miket írjak még le, mit nem tettem, ami egy szigorúbb szülőnél verést válthat ki. A verések többsége azért volt, mert kiderült, hogy hazudtam. Persze azért hazudtam, mert ahogy leírtam fent, nagyon szemétül reagált rosszabb jegyekre. Amúgy 8.-ban sikerült összeszednem egymás után 2 db 1-est kis dogákból matekból... valahogy nem állt össze a kép a függvények jellemzésénél, de mindegy is, mert a nagy dogára már összeállt és év végén 5-ös lettem. De a lényeg, hogy ezt a 2 1-est is halasztottam megmondani, megvolt a tervem: egyik nap délután volt a kerületi angol verseny. A terv az volt h hazamentem suli után, beírtam a 2 1-est és otthagytam az asztalon az ellenőrzőt, hogy megnézhesse, amíg én már versenyen vagyok. Ha jó helyezést érek el, nem lesz nagy balhé otthon, gondoltam. :) Végül első lettem, így boldogan mentem haza, hehe. :D Így nem volt nagy lecseszés. :)
    Meg nem csak az a lényeg, hogy fizikailag bántalmazott, de maga a tény, hogy ő nő, én meg fiú, és megver, én meg hagyom magam, mert hagynom kell, ez tovább súlyosbította nálam a dolgot.
    A hazugságoknál csak annyit kellett volna tennie, hogy megígérhette volna, hogy oké, nem fog nagy balhét csinálni a rossz jegyből, majd kijavítom. Meg azt is utáltam, hogy ilyenkor nem csak megtiltott dolgokat, de általánosan rossz volt a hangulat, én meg ettől nem éreztem jól magam, stb. Tiszta rossz volt ilyenkor otthon lenni. Nyilván ha az ember sorozatosan rossz jegyeket kap, az lehet azért, mert nem tanul. De nálam az volt a dühítő, hogy volt mondjuk 3 db 5-ösöm egy tárgyból, aztán ha mondjuk kaptam egy 3-ast belőle, akkor nem játszhattam a gépen. Persze lényegtelen, hogy ha mondtam neki, hogy következő jegy már jobb lesz, stb., nem érdekelte. Asszem hétvégén már megengedte, hogy gépezhessek. :D

    Mi hiányzott ahhoz hogy a bizalmadba fogadd?
    Hiány nem volt, a plusz dolgok miatt vesztette el a bizalmam: folyamatos eltiltás dolgoktól, azt is megtiltotta h lemehessek a játszótérre, amikor rossz jegy volt. Kb szobafogság. Aztán ugye a verés. A szélsőséges módszerei miatt vesztette el a bizalmam.

    Mennyire eresztetted volna el magad (pl. későn hazaérni, buli.. nagy bulik stb.) ha nem tartasz anyukádtól?
    Én biztos nem próbáltam volna ki a cigit, mert nem vagyok rá kíváncsi, ugyanígy vagyok a drogokkal is. Az alkohol italok fogyasztását talán előbb próbáltam volna ki, bár legalább lan partyzni engedett volna el, ott meg nem feltétlenül ez megy. Sok embert elengedtek úgy, hogy elég volt reggel hazamennie. Igazad van abban, hogy mai világ, stb., de szerintem nem kell annyira félteni a gyereket, ha olyan helyre megy délután, ami rendes családi ház és ott vannak egész végig és reggel megy haza. Ez nem olyan, hogy bemegy a diszkóba és verekedés lesz vagy ilyesmi.
    Talán miatta sem vagyok nagyon bulizós egyén. Pedig amúgy valami olyasmi lennék, lehet, nem vagyok semmi jónak az elrontója, csak nem tudtam ezen a téren "kiteljesedni". :B

    Milyennek szeretted volna őt, most hogy képzeled el milyen szülőt szeretnél?
    Úgy, ahogy volt, csak ne lett volna ennyire makacs, ennyire főnökösködő, állandóan az én dolgaimmal foglalkozó, mindenbe beleszóló. Meg felesleges előjönni felvilágosítással 15-16 éves koromban ehh... miközben látom mennyire ideges. :D
    Meeeg suliról nem kell folyton kérdezősködni, mit mondjak róla. Azt nem fogom elmondani nyilván, hogy mit csinálunk szünetekben meg stb., meg órán, az anyagot meg minek mondjam el, lassan asse tudja h miről van szó.
    Kérdezte minden nap, mit ebédeltem... mittudoménmár, nem emlékeztem, ezen is kiakadt h h nem lehet emlékezni... hát lol, hagyjon már...
    Amúgy látod milyen arrogáns vagyok én is? :DD

    (tudom hogy már felnőtt vagy, de azért a szülő az szülő marad...) - alig 21 évesen azért... :D

Új hozzászólás Aktív témák