Új hozzászólás Aktív témák

  • Cy-clone

    csendes tag

    válasz ladybug #84 üzenetére

    Hát igen, nagyon egyetértek - és örülök hogy egy "szakemberrel" :) .
    Amikor az én gyerekem óvodás volt, azt vettem észre hogy (az öltöztetésnél például) a szülők, nagyszülők, érezve magukon a másik tekintetét: szerepet játszanak. Hisztizik a hülyegyerek - erre nekiállnak pátyolgatni, tutujgatni holott lerí a gyerekről hogy most egy kicsit "bepróbálkozik", mert a mami/papi/anya/apa úúúgyse mer rászólni eeennyi fontos felnőtt előtt...
    Kezd a gyerek is hozzásimulni a szerepjátékhoz - ha mami...stb. ezt játssza, akkor nekem itt most ezt célszerű csinálnom stb.
    Ez is a görcsök miatt van.. én nem "verem" a gyerekemet, már idejét sem tudom mikor billentettem fenéken, de bizony volt hogy nem szívbajoskodtam popsin csapni az óvónéni előtt amikor utánozva a másik gyereket úgy szólt vissza ahogy nem illett volna.

    A tegezéssel szerintem addig nincs baj amíg a másikat nem sérti, sőt sok idős ismerősöm kéri hogy tegezzem mert ettől ő fiatalabbnak érzi magát :) .
    Viszont ha sértő a tegezés, hát abból bajok lehetnek...
    A lépcsőházunkba nemrég költözött egy hölgy (50-re saccolom), természetesen magázódva üdvözöltem előre, fiatalabbként ugye... erre ő úgy le-hellózott, holott a gyerekkel voltam, hogy csak pilláztam. Engem ez így ebben a formában sértett. Azt gondolván hogy ő szintén a tegeződés híve, következő alkalommal letegeztem, előre - ahogy illik :D Azóta nem köszön.... :F

    Viszont ha a kisgyerekek felnőtteket kapásból letegeznek és anyuka mégcsak fel sem háborodik (mindegy hogy szerepjátszásból vagy sem...) hát az azért faramuci.

    Mondják hogy magázódva is le lehet marházni valakit és tegezve is meg lehet hajolni valaki előtt - nagyon sok múlik mindkét fél beállítottságán, de első a tisztelet.
    Kicsit komolyabban kellene vennünk ismét az illemtant, mert a gyereknevelés mellett az is nagyon sokat változott.

    "Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

Új hozzászólás Aktív témák