Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz biker #9055 üzenetére

    YOKO kamera CCD DSP Hi-RES, színes,1/3",IR 50m 470tvl
    - Fogyasztás Bekapcsolt IR:1050 mA max., Kikapcsolt IR:200 mA max.
    - Beépített 84 db IR-LED

    Irdatlan egy állatok a Yoko kamerái, és garantált az 50m.
    Ezt maghajtani akku-ról még nem gáz, de hogy napelemmel tölteni...ahhoz már kell egy keveset számolni, és nem is biztos, hogy megéri.
    Én pl. kihagynám a rádiós jelátvitelt, inkább felszerelnék egy rögzítő egységet...az aksik és a töltő egység miatt ugyis érdemes egy tároló "doboz" szerüséget kiépíteni.

    A 20m-es változata egyébként 24 IR LED-el van szerelve (Bekapcsolt IR: 567 mA max., Kikapcsolt IR:125 mA max.) - ezek sem kicsik, de ezzel vadásztam pár hónapja a tök sötét lakásban a macskára...

    Read only...

  • net84

    őstag

    készen vagyok...most már sok mindenen meg sem lepődök, de azért a mai emberke nem volt százas...

    - hdd-k érdekelnének, milyen van? esetleg LAN-os?
    - ? LAN-os HDD nincs, max LAN-os külső
    - csak keret kell
    - LAN-os keretünk sincs, azt csak rendelésre hozzuk le...
    - akkor sima?
    - Keret?
    - Igen
    - SATA vagy IDE?
    - olyan, mai mindkettőt tudja?
    - NINCS
    - Akkor SATA
    mutatom neki a Sharkoon ALU kereteket
    - hát ez drága, olcsóbb nincs?
    - jelenleg nincs, Speed Dragon várható, hogy érkezik, az valamivel olcsóbb, de még az a kategória, ami megéri, ALU, nincs gond azokkal sem
    - ezek pesti nagykerben 1500-ért vannak, ez horribilisen drága
    - he? miafaszom? ezek a típusok?
    - nem konkrétan, de a külső keretek az Alphasonic-nál ennyiért vannak
    Már mondtam volna: "hát akkor vedd meg ott b*zdm*g!", amikor is megköszönte, közölte, hogy csak azért jött, mert nem akarta onnan megrendelni, mert 2 nap múlva van itt, aztán megköszönte és távozott...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TheReMiXeR #9183 üzenetére

    "Ma mondjuk volt egy srác aki kivételesen felfogta, hogy a 350W-os codegen táp kevés lesz hosszútávon egy 9800GT-hez... de nagyon ritka az ilyen vevő." - én erre mondtam egy "ismerősnek", mivel minden áron meg akarta tartani az aktuális noname tápját: okés! a tápra felkötöd a VGA-t és az új táp pedig elhajtja nyugisan a vas többi részét, erre nézett egy nagyot és lassan kiült az arcára, hogy megértette, hogy mit is magyarázok neki 5 perce az új tápról...

    Ma sem maradnak el az érdekes emberek...
    jóember azért telefonált, hogy mi lehet a nyomtató gondja, mert kicserélték a patront és most is csíkosan nyomtat. Kiderült, hogy valami utánkókányolt patron van bent. Javasoltam neki, hogy próbálja ki egy eredetive. De neki az előző is így nyomtatott, azért cserélte ki (természetesen az is utángyártott/töltött volt). Azt azért nehezen akarta elhinni, hogy szar volt az előző és szar a mostani utángyártott is. Valamiért azt akarta hallani, hogy rossz a nyomtató - megadtam neki a lehetőséget, de jeleztem, hogy ennek nagyon nincs értelme, látatlanban sokat nem tudok mondani...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TheReMiXeR #9206 üzenetére

    itt is hasonló a helyzet...eddig senki...az egyetlen érdemleges dolog, hogy valahol a környéken buli volt, és a nyomai látszanak az utcán.

    Read only...

  • net84

    őstag

    árak lefelé? :) a jelenlegi gazdasági helyzetben? :) januárban épkézláb raktárkészlet? :) max a másodék felében, de árzuhanás nálunk sem volt sosem tapasztalható
    aminek csökkenhet az ára januárban, az az a termék, amiből jön az újabb változat és ki kell söpörni a raktárat, hogy az új szériát legyen miből megvenni és legyen mit eladni....

    A mai nap maga volt a horror. Igaz lehet, hogy azért mert eddig nem volt egésznapos káosz, csak napközben 1-2 órácskára. Ma viszont még kipakolni sem tudtunk rendesen a dobozokból napközben. Az eladótérben raktam össze egy gépet, hogy ma átadható legyen. Mindeközben kiszolgálni, telefont felvenni, rendelést felvenni, számlázni, eladni (olyat, ami még ki sincs pakolva, a bevételezése max. folyamatban). Káosz...és van, aki még csak most gondolkodik, hogy gépet kellene vanni karácsonyra :DDD Nekik már most tudom ajánlani az olcsó és gazdagságos és a hülye vagyok boltokat, vagy viszi azt, ami raktáron van. A nagykerkészletek is kaotikusak és akár percenként változhat.

    Read only...

  • net84

    őstag

    8 perce vagyunk nyitva, azóta már 4 telefon volt...ha ez ebben az átlagban meg tovább, akkor azudvar végében fejbevágom magam a hólapáttal.
    Lenne egy hitelmódosítás, amit hétfőn tudnék megcsinálni, az ügyfél viszont ma vinné el a cuccait. Szerencsére talált még ki hozzá ezt-azt, így nem kell módosítani a hitelen :) a rendes ügyfél is ritka, igaz a hetet egészen pozitívan zárjuk (csak nehogy elkiabáljam). Nagy hiszti még nem volt. Sértődés igen, amikor tegnap közöltem, hogy karácsora már el lehet felejteni, hogy megérkezik az, amit kinéztek...
    Tegnap átadtam egy javított gépet egy ismerősnek. VGA csere volt. Nálam egy egész napikg ment, nehogy valami nyűgje legyen. Tegnap este hívtak, hogy szar, ugyanúgy csíkoz, mint az előző videókártyával (telefon - :DDD ). Remek! Távsegítségbe kipróbáltunk mindent, úgy néz ki, hogy tényleg elhalt a kártya 2 nap alatt. :W Nem emléxem a kártyára, de ha ismételten egy kókányolt vackot küldött le a nagyker és nekem (vevők - :DDD ) ezért kell elbasznom a délutánomat, egy pettyet ideges leszek...

    ~35 percbe került megírni az utolsó 4 sort...mindig megzavarnak...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz ML320 #9401 üzenetére

    túl vagyunk egy nehéz leltáron - már csak összesíteni, kompenzálni és könyvelni kell -, nehézkesen ment időnként...egy két érdekesség:

    egy:
    - na írod?
    - írom, mondjad!
    - 2db
    - mi?
    - ez!
    - és az mi?
    - nem tudom! valami VGA izé...
    - és milyen néven van a listán?
    - VGA izé...
    :DDD

    kettő:
    - várjál, írnom kell, ez a VGA nincs a listán, és ha már írok felírok még1-et
    - he? mitirol? honna? minek? nemértem mit csinálsz...
    - az egyik szervizes gépben bent van tesztkártya ként, csak nem bírtam kiírni...

    három:
    - egér, xxxxxx, ps/2, fehér, 29
    vele egyidőben:
    - hangfal, yyyyy, 4
    utánna én:
    - najóvan! be lehet fejezni, egyiket sem bírtam megjegyezni, kezdhetitek előlröl... (én hü**e)
    El is kezdték egyszerre elölről...

    Boldog, Boldogabb Új Évet Mindenkinek! ...és részvétem azoknak, akik holnap, holnapután dolgoznak...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TheReMiXeR #9592 üzenetére

    Szólhatnál, ha találsz olyan céget, akiknek van Asus notihoz alkatrészellátásuk...
    Ez az a márka, amihez egyszerűen nem bírunk alkatrészt szerezni, pedig nincsenek negy igényeim, néha magyar billentyűzet, néha zsanér, néha valamilyen burkolat kellene. A többit eddig majdnem mindig sikerült megoldani.

    A privátodat nézd, küldök egy kontaktot, hátha tud az illető neked segíteni...

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz TheReMiXeR #9659 üzenetére

    Ez tetszik: :DDD

    [I]

    "FireWire 6-pin---------Fire-Wire 4-pin
    HOSSZABBÍTÓ KÁBEL
    2 m hosszú csatlakozó kábel 6 pólusú FireWire dugó és 4 pólusú FireWire dugó végekkel , standard minőségben."

    [/I]

    A vatera mindig is ilyen volt és ilyen lesz - egy ismerősöm azért nem kérdez már használt notebook árakkal kapcsolatban, mert tudja, hogy horribilisnek tartom az ott eladott-megvett notik árát - de jó keresetkiegészítés neki.

    Read only...

  • net84

    őstag

    új szokás: nem fizetnek egyes cégek ki számlákat, mert az anyagbeszerző nem tudja értelmezni, hogy mi van a számlán... :W természetesen szólni nem tudnak, csak ha kapnak egy felszólítást, akkor gyorsan előjön a probléma: a szerver az mi? az oké, hogy a win 2003 szerver egy kicsit kacifántosan van a rendszerbe (SW MS Windows 2003 server + 5CAL), de akkor kérdezze a rendszergizdát... ÁÁÁ

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz DocHoliday #9811 üzenetére

    ne legyél meglepődve...ilyen nálunk rendszeresen van...
    de ami mostanság viszi a pálmát:
    jóember bejön, érdeklődik valami alkatrész után, rakin nincs, megnézem neki, holnap utánra tudnám neki lehozatni, válasz:
    - az drága, xy.hu-n láttam 2,5k-val olcsóbban...
    - akkor meg kell venni ott
    - áááá, én nem akarok netről rendelgetni, mert macerás utánna, nem tudnátok ti onnan annyiért lerendelni nekem?
    :Y ez nekünk hol éri meg? NEM! VISZLÁT!

    Read only...

  • net84

    őstag

    az egyik user-en ma teljesen kiakatam...kvázi viszonteladónk
    vett egy usb extendert, amihez alapból nincs táp az eszköz felöli oldalhoz. elvitte, 2 nap múlva szól, hogy kellene a táp, mert nem látja a gép az eszközt. ok. kértem, hogy hozza be, megnézzük, hogy csatira melyik jó bele, teljesítményre meg emlékeztem. csaknem tudtam rábeszélni, most vitt el csatikat, megnézi, hogy melyik jó hozzá, aztán adok neki egy adaptert is...de neki új kell, rendeljek egyet. :W ember, itt hegyekbe áll az adapter, van olyan ami neked kell, max cserélünk a végén csatlakozót és nem kell érte még fizetned sem. de neki akkor is kell egy új. ok. akkor rendelek neked egy univ. adaptert, az is jó? mondtam neki egy árat rá, kicsit felemeltem a hangom és végre megértette, hogy nem szivatni akarom, csak a jóindulat szólt belőlem, hogy adok neki egy adaptert grátisz...

    tegnapi telefonáló hölgyike:
    neki true type ékezetes betűkészlet kell, hogyan lehe megoldani - internet? - nézték ők ott, de nem találtak semmit - azért megnéztem én, van egy-kettő, tény, hogy van mit átnézni, hogy melyik ékezetes, melyik nem, aztán adtam nekik még egy-két oldalcímet, ahol körül tudnak nézni...

    Az elmúlt hét egyik érdekes alakja:
    jóember bejött pendrive-ot nézni, mutatom neki, hogy mik vannak, mennyiért.
    - ezek most drágák, 2 hónapja vettem akkor sokkal olcsóbb volt
    - igen, két okból drágultak, egyrészt a forint-dollár nem a legkedvezőbben alakult mostanában, másrészt ezek már meg vannak terhelve az "állam" által kitalált jogdíjjal.
    szépen felsoroltam neki, hogy melyiken mennyi a jogdíj, megnéztem, egyébként pont annyival ment fel az ára.
    - akkor jó, majd visszajövök késöbb, arra talán olcsóbb lesz
    ezzel elköszönt és elment :F

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz KPistike #9928 üzenetére

    háááát ha ilyennel kötötte volna össze, akkor nagy valószínüséggel vagy a gép, vagy a modem (esetleg mindkettő) mondta volna, huss...és kiszál belőle a meghajtó-füst...
    nem ez kellett volna neki, hanem amit régebben lehetett kapni USB to LAN adaptert (hirtelen nem találtam a neten ilyet) :DDD igaz nagy valószínüséggel ezzel sem lett volna tökéletes - anno próbáltam egy ilyet beüzemelni egy PII notin, de nem volt hajlandó kommunkálni a modemmel.

    Más: Nem tudja valaki, hogy melyik nagykernél (vagy kiskernél) lehet kapni a Gigabyte RJ45 tulfeszvédő adapterét? ilyet pirosba és gibites kivitelbe

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz localhost #9935 üzenetére

    megtaláltam: Gigabyte GL-RP1-1000R - ez a piros gigabites változat, ez kellene

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz localhost #9952 üzenetére

    ez az én gondom is...végigzörögtem már az összes nagykert, aki hivatalos gigabyte forgalmazó :(

    Read only...

  • net84

    őstag

    annyra örülök, hogy mostanában ennyi embernek megvan rólunk "bótosokról" a véleménye :)

    a legszebb az egészben, hogy míg egyesek szerint tűrjünk vagy keressünk másik foglalkozást, addig ezen egyesek nagy része kikéri magának, ha valami kívülálló belepofázik a munkájukba - pl. villanyszerelő, kőműves, festő, autószerelő, telefonszerelő, stb.

    erre csak egy példa: hálózatépítés, villanyász kábelezett, pakolta fel a süllyesztett aljzatok fali fix felét. szerencsétlenemnek annyi IQ-ja nem volt, hogy a rohadt fali dobozra rászámolja a vakolatot. erre fogta és a tégla szintjéba süllyesztette az egészet (nem most szerelet ilyet először az biztos). természetesen 20 percig kerestem olyan hosszú és olyan vékony csavart, hogy az aljazon is átmenjen és a dobozba is beleérjen. ezek után már csak faragnom kellett egy alátámasztást, hogy egy lágyabb lökésre ne forduljon az egész bele a falba. az ilyeneken már meg sem lepódök - cirka 3 év építőipari ténykedésem alatt láttam annyit, hogy ilyen téren már csak akkor lepődök meg, amikor pl. egy öklömnyi követ találok a tervek alapján téglából éptett falba.

    ja, és a legjobb a húsvét vasárnap:
    valamilyen furcsa megérzésem volt, hogy otthon kell hagynom a céges telefonom. este 8-kor hazaértem, megnéztem: 3 nem fogadott hívás és egy sms. a hívás biztosan nagyon sürgős volt, mert 5-10 perces időközökkel hívott ugyanaz, majd később küldte az sms-t: "felhívhatlak?" mindez mind kora délelött- válasz este nyolc után: "fel" - de mondom ennyire bunkó nem leszek, felhívtam. kemény 20 perces egyeztetés, hogy miért indul újra az egyik gép, a másik miért fagy... :D ezen csak azért nem akadtam ki, mert a srác teljesen normális, kérdez, mielött elbassza, és nem is a hálátlan fajta...

    érdekes user, hogy húzzam a kedves beszólogatók idegeit:
    - átalakító kábelt keresnék a videókártyámhoz.
    :F
    - pontosabban mihez, milyen csatlakozóval, hogyan? mit-mire?
    - hát a monitor és a vga közé, mert a vga-n sokkal szélesebb van
    egyszerűre vettem a figurát, minek után az analóg, digitális, DVI és egyéb fogalmakra sem reagált, hoztam egy kártyát, nem lett szerencsém, mert neki valami teljesen más alakú csatlakozója volt, de azt kiderítettem, hogy a monitoron DVI van. A kártya márkájáról és pontos típusáról lövése sem volt.
    - ha behoznám a kártyát?
    - akkor biztosat tudnánk mondani vagy akár adni
    aztán, hogy mi lett a vége, azt nem tudom, mert amikor visszajött, akkor már a kollégát találta meg :D

    ...és ez azért szörnyű és idegesítő, mert nem egy ilyen van, akit ki kell bírni, mert elvárják, hogy tűrd el őket és vágjál a hülyeségeikhez. Ő pl. nem tehet róla, hogy lövése sincs róla, csak annyi esze lehetne, hogy hamár elmagyarázni nem tudja, akkor vagy írja fel a típust vagy hozza be az elején...én sem megyek úgy be az autós boltba, hogy olyan harmonikás gumi hengert szeretnék venni az autóra, ami az első keréknél van - ebből elég nehezen jönnének rá, hogy mit is akarok, ha rá is jönnének és visszakérdeznének - gumiharang? - csak annyit tudnák rá mondani, hogy foggalmam sincs, mert a fogalmakkal nem vagyok tisztában...ez volt az első és reményeim szerint az utolsó, hogy elmagyaráztam, hogy miért is akaszt ki, vagy nevettet meg egy véglény
    tessék tiszteletben tartani azt, hogy bizonyos szinten ez is egy "klub", az meg nem érv arra, hogy hisztiztek mint a gyereke, hogy ennyi off-ot megérdemeletek mert az xy is bepofázott a topicotokba. nem kell óvodásat játszani

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz nyunyu #10066 üzenetére

    ehhez csak gratulálni lehet neki - no én egyébként valami hasonlatos megfontolásból a vízvezeték szerelőt még csak a lakás közelébe sem engedtem almérő cserekor...rendeltem egy órát, és megoldottam magam, mégha nem is ugyanaz a régi jó magyar órát kellett felrakni, mint ami fent volt...

    Darth_Revan - kollégium, UTP kábelek falon kívül, hozzáraszigetelő szallagozva a hidegvíz csövéhez, folyosó közepén lóg a kábel :F közelebbről megnézve elég szörnyű látvány fogadott. valamelyik idióta eltépte egy másik szobának a kábelét (a sávszélesség háboró rendszeres hadászati eszköze), de a srácok leleményesek és eszesek voltak, tudták, hogy az összesodrás nem a legjobb megoldás, ezért az ereket megblankolták, hajtottak mindkét oldalon minden érre egy U alakot és összeakasztották az ereket... :C

    Aztán kértek egy árajánlatot a hálózat felújítására, a felmérés eredménye az lett, hogy kb. az összes kábelt lehet újrahúzni, mert nincs egy ép végpont sem...

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    - van két ilyen új bontatlan dolgom, nem érdekli?
    - nem!
    - bontatlan, most hoztam el a boltból, olcsón odaadom...
    - nem, köszi, nem kell!
    - biztos?
    - igen!
    - nem tudna olyan helyet mondani, ahol bevennék?
    - xy cég?
    - áááá, ott voltam, 2000-et akartak adni a kettőért
    - az a baj, hogy garancia és számla nélkül sokkal többet nem is ér.
    - de megvan minden papír hozzá
    - azokkal mi akkor sem tudjuk eladni normális áron
    - mobil internet esetleg? olcsón adom, új!
    - nem!

    no! akinek ebből nem derült volna ki, kissebségi csákó vett a vodkafonnál egy mobil internetet, amihez kapott egy webkamot és egy egeret, azt szerette volna eladni...találkoztam már pár érdekes dologgal, de ez...

    másik fura fazon pénteken:
    - foglalkoztok használt eszközök felvásárlásával?
    - nem!
    - és laptop javítással?
    - azzal igen.
    - van egy laptopom, ami egyik napról a másikra nem kapcsolt be, megnézettem már egy cégnél, ott azt mondták rá, hogy alaplapos és nem éri meg a javítás.
    (először nem esett le, hogy a szar notit akarta elsőre eladni, illetve mindvégig szorongatta a táskát, amiben a gép)
    - egy bevizsgálás után lehetne pontosan megmondani, hogy javítható-e az alaplap vagy mindenképpen cserélni kellene.
    - és a bevizsgálás mennyibe kerül?
    - 3600 ft és jóesetben jövő hét második felére lenne eredmény
    - hát nem nagyon akarok rá költeni, meg kellene is a gép
    bamba nézés>>> :F hát én igazán nem értettem, hogy hogyan akarja megtudni, hogy javítható-e, meg mit csinál vele, ha be sem kapcsol? lehet, hogy a macskákat akarja vele kergetni....
    - és ha javítható az alaplap, akkor az milyen árban lenne?
    - minimálisan nettó 25-30 ezer, de ezt a bevizsgálás után tudjuk megmondani
    - 20 ezerért vettem az egész gépet
    bamba nézés>>>pffff akkor meg mi a fenét akarsz? a két szép szemedért nézzük meg, majd egy csokiért csináljuk is meg?
    - és nem tudod, hogy ki az aki megvenné a városban?
    - itt nemnagyon találsz senkit, aki megvenné, de xxxxx településen van egy notebook szervíz, ők foglalkoznak hibás notebook-ok felvásárlásával, meg tudom adni az elérhetőségüket.
    - messze van...
    bamba nézés>>> :W ~25km és még megyén belül van, Pest van messze...
    - azért megadnád a címüket?
    - persze
    megkapta a címet és VISZLÁT....

    más:
    nem tudja valaki, hogy azoknál az Asus notiknál, amiknek a hangkimenete egyben optikai audio kiment is (pl az F3-as sorozat), a 3,5-es jack aljzaton mikor melyik lábnak melyikkel kell rövidzáron lennie? szétcsapom ezt a gépet, már 2 hónapja cseszik szólni a beépített hangszóró, mert valami szét ment ben, és elsőre úgy néz ki, hogy nem az aljzat, de kellene egy másik ugyanilyen csati működésének a leírása, hogy meg tudjuk állapítani, hogy biztosan jó legyen....

    Read only...

  • net84

    őstag

    tegnapi napon mindenáron belém akarta egy jóember beszélni, hogy neki DDR2 ramot adjak...de nem az újabb PCI-E csatlakozósat, hanem a régebbi AGP-set. HE?
    nagynehezen elmagyaráztam, hogy ezek videókártya foglalatok, aztán jött, hogy neki akkor is DDR2 kell, mert annak szünt mega gyártása, no! ezt is kiveséztük, de akkor is neki 3-4 éves a gépe és akkor is DDR2 kell bele, mert tavaly vett 512MB-ot és az DDR2 volt. OKÉ!
    mondom neki a DDR2 1 GB árát - hát az meg hogyan lehet, tavaly valami horror árért vette és azért nem vett 1 GB-ot, mert az 20k körül volt. :DDD no akkor az biza nem DDR2 - megegyeztünk, hogy behozza a mostanit és majd úgy beazonosítjuk. igaz még megpróbálkozott azzal, hogy behoz kettő 512-t és cseréljük be neki egy 1GB-osra...hát persze, hogy nem!

    másik:
    notebook-ot szeretne venni a közeljövőben, nem kell semmi extra, semmi komolyra nem lenne használva csak játék és fimnézés lenne rajt...ok! mondtam neki árat olyan notira, amin lehet már játszani és árat olyanra, amit a gyártó is játék notinak titulál. padlót fogott, vagy letesz a noti vásárlásról vagy nem lesz hülye és vesz a MM-ba 100k-ért valami frízbinek valót és majd szencségel, hogy nem mennek a játékok :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    Szerintetek ma szerda délután 6 óra van?
    Megbeszéltem az egyik véglénnyel, hogy szerda délután 6-kor egyeztessünk és beszéljük meg, hogy mit akar velem csináltatni. Természetesen nem hívott, gondoltam berágott, mert neki "sürgős" lett volna (igaz 2 hete teljesen mást kért, most meg röviden és tömören rendezzek neki mindent vissza az eredeti szerkezetre a honlapján :W , meg jó volna fényképezni nála az udvaron és az épületben). Erre az elöbb megpróbált felhívni. Hülye vagyok én, hogy szombaton ebéd után fogok neki bármit is csinálni? Azt utálom, ha megbeszélünk valamit és a másik fél baxik szólni, hogy mégsem jó az időpont...de egy másik napon, teljesen más időpontban hirtelen jelentkezik, hogy bocsi nem volt akkor jó, de most jó! Ezek után örüljön, ha nem küldöm el a sunyiba...

    Read only...

  • net84

    őstag

    látom hiányzik egyeseknek a röhögés...akkor itt egy pár nappal ezelötti sztori, amin én elsőre nemtudtam, hogy sírjak vagy nevessek...
    bácsika az épület elött fel alá járkál, ezerrel keres valamit, de elég nehézkesen jár - kolléga befele jövet elmegy mellette, majd beérve közli, hogy kicsit lehet, hogy zizi és talán még be is van tintázva...
    eltűnik a látótérből, majd kis idő múlva látjuk, hogy csoszog befelé - másik kolléga lépett pulthoz és a köszönés után megkérdezte, hogy miben segíthet (leírom ilyen részletesen, nehogy belekötés legyen :DDD ) a további beszégetés valami hasonlóképpen zajlott:
    - Dr. Gipsz Jakabot keresem!
    - ? - Itt olyan nincs
    - pedig engem ide küldtek...xxxx utca 13.
    - de ez itt a zzzzz utca 13.
    - igen, ide kellett jönnöm.
    - nem! ez is 13, de nem xxxx, hanem zzzzz, az xxxx még egy kicsit lejjjjebb van(3 útkereszteződés, egy körforgalom és mindez kb 500m)
    - ja, elnézést...
    aztán a tiszteletkör elköszönés és a bácsika enyhe ívben megfordult és elindult kifelé

    ha valaki úgy gondolja, hogy neki ennyi is elég, ne olvassa tovább :DDD a borzalom innen indul - nem, nem halt meg :DDD

    kifele csoszog, az udvari ajtóból nézem és vigyorgok az öregen, hogy kicsit elkóborolt, de ekkor kicsit megakadtam megcsillant a fény az eladótér kövén, és szépen kirajzolódott egy szaggatott nedvességi csík a bácsi befelejövő útvonalán a pult elött kis ívben fordul, majd követi a bácsit - ekkor ért el a tekintetem az öregig - szó szerint:
    - b**d m*g ez idehugy*zott! :Y
    és még csak ekkor indult belőle a jelölővíz, mert kifele menet sokkal erőteljesebb és vastagabb volt a csík - igaz helyenként csak szaggattt vonal lett - ezután a fenti mondat még párszor elhagyta a számat.
    a poén az volt, hogy kit a bácsi felült a cangára és mint egy fitt fiatal olyan tempóba tekert el (lehet, hogy nagyon kellett már neki és azért volt nehézkes a járás)

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz misirulez #10265 üzenetére

    könnyen lehet, nem is bántottam/bántom miatta - evvan, röhögtünk rajt egy jót :D
    "- b**d m*g ez idehugy*zott! :Y" - alatt már elindult belőlem a röhögés, és még mindig nem tudom fapofával elmesélni senkinek...

    már csak az kellene, hogy valaki odasz*rj*n a boltba, mert akkor nem tudjuk többet azt sem mondani, hogy le se szarnak minket az emberek....

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz concret_hp #10468 üzenetére

    hámilenne...egyik rosszabb mint a másik... :DDD

    Mostanság kicsit eltűntünk, mert sok minden összejött...
    pl.:
    kicsit tréfás kedvében volt a netszolgáltatónk és felfüggesztette az szolgáltatást. fél napig telefonálgattam, mire az ügyfélszolgálatuk visszahívott és közölte, hogy rájöttek a hibára, ők kötötték ki. - igaz ezt 3 ügyintéző elötte nem vette észre - Nem részletezem, mit miért, a lényeg, hogy mellényúltak, kaptak egy ügyvédi levelet, majd a kikötés után egy héttel értesítettek minket, hogy a "mai naptól a szolgáltatás szüneteltetésre kerül". Ez nemnagyon hatott meg, mi nem engedünk, a kárigényünk még összeszámolás alatt áll, ők meg egy fejleordítős telefon óta hívnak minket vissza, hogy megbeszéljük a részleteket és megoldási lehetőségeket.
    Eközben én olyan sprint sebességgel köttettem új adsl vonalat, hogy ennyi idő alatt egy belsős sem intézi el.
    1. nap szerződés a helyi kirendeltségben reggel bevisz, délután visszaigazolás megkap, központ elfogadta
    2. nap infó már reggel, hogy figyelik, amint a bekötési engedély megérkezik, jönnek. fél óra múlva az ügyfélszolgálatos telefonál, beköthetőre változott az állapotunk, újabb telefonálgatás, és délben már jött is a megvilágososdás - ezek után a tűzfal és jogosultság kezelő szerver dhcp része mondta be az unalmast, de délután háromra már azzon keresztül is használható volt a net.

    Tehát a feladat adott, tesség adsl-üzleti netet köttettni 1,5 nap alatt nem szereld magad csomagban és hűségidő nélkül...

    ...és röviden még egy szösszenet a közelmultból:
    üffél telefonál, bemutatkozik, nagy hárombetűs világcég...pár várossal odébb lévő központja - nafene, ezek mit akarnak tőlünk
    a leányvállalat elrendelte a munkaállomások egységesítését és megkapták az új gépkeket, de ezek már annyi újak, hogy kihagyták a printer portot. azt azonban nem vették figyelembe, hogy a frissítésre ítélt telepeken egy DOS környezetes programot és párhuzamos nyomtatót hassználnak. ..az USB-LPT átalakítót gyorsan kilőttük, legyen PCI printer kártya. hoztak is egy mintát. picit pici volt, low profilos printerportunk volt, de a hátapi lemez az csak normál volt hozzá. lemez nélkül szépen befér, de lötyög. ötlet, hátlapi takarólemez kivesz, méret levesz a portról és az elhelyezkedésről, majd vágás - kétszer vastagabb és kb. 5ször keményebb volt mint a sima hátlapi takarólemezek. de azért meglett - fél óra alatt. még kultúráltan is nézett ki, uhhogy egyböl kértek még 5db-ot.
    próba szerencse alapon megnéztem, hátva találok gyorsan gyáriba ilyet - nelegyek már ennyire önsanyargató, de nem jött össze, marad a vágás...de abban is biztos vagyok, hogy beszerelésre kerül mind, majd rá két napra kapok egy mailt, hogy raktársöprés miatt 500huh/db-ért vihető lowprofilos printer port... :DDD

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz szumo #11274 üzenetére

    Jobbulást a karodnak!
    ...ezek szerint azért nem volt nálatok egy idegbeteg sem, mert azok hozzánk jöttek inkább.

    Mai érdekesség:
    Notebook hiba - zörög a venti
    Átvizsgálás szétszedés után - a venti tényleg zörög, az LCD zsanér kiszakadt, alsó burkolat, felső keret, LCD káva törött...előzőleg "szakszerű szerű" javítást kapott a készülék: pillanatragasztóval megragasztották a szétszakadt alsó burkolatot, aminek következtében beragasztották a hűtő feletti szerelő fedelet is. De a lényeg, a készülék javítható és meg is rendelték 2 perc alatt :DDD

    Kis help kellene mai nap: Asus A3 alsó burkolata valakinek eladósorban van-e? Elsősorban SZLA-s verzió érdekelne...

    Read only...

  • net84

    őstag

    Jónapokat!
    De régen jártam erre...meglátszik, hogy kiestem a boltból (vagyis beestem - a cég egyre távolabbi végébe kerülök).

    SOS help kellene. MAC-es motyókat melyik (normális) nagykertől lehet beszerezni? Főként a 27"-os masinájuk nagyobb verziója érdekelne (négy ajánlatom is az MAC gépeken és eszközökön vérzik el), illetve kiegészítők kellenének (plusz RAM, egér, bill., stb.)

    Jöhet privátban is...

    Előre is Köszi!

    Read only...

  • net84

    őstag

    Hűha! Most le lesz harapva a fejem...
    Szép dolog a multi gondolkodás és felfogás. Csak a kedves hálózattervező (tisztelet a kivételnek) ne nézze már le azt az embert/melóst, aki megteremti a lehetőséget, hogy a Cisco (vagy bármilyen más) hálózati eszközt elérje. Magyarul kiépíti a tényleges fizikai nyomvonalat, rendezőt és egyebet. Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy a kábelezésre sajnálták a képzett gyakorlattal rendelkező embert (vállalkozót), a villanyász/telefonos befűzte, majd még fel is ajánlotta a végpontkiépítést. Aztán amikor a szekrény "letelpítése" történik, kiderül, hogy a "szaki" az önmetsző Legrand aljzatot betűzte a laposcsavarhúzóval (ez jellemző a telefonos szakikra is), a színsorrend pedig a kék, kék-fehér, zöld, zöld-fehér, narancs, narancs-fehér, barna, barna-fehér.

    A legutóbbi sztorim, amikor a kedves T-Com/T-Home szakik az ügyfélnél a frissen felszerelt wireless routert kicserélték a saját szutyokjukra. Az ügyfél 2 perccel azután telefonált, hogy a T emberei leléptek. Nem megy a nyomtatás és a rendszerük is csak egy gépen működik, a többi gép nem látja az adatbázist. Kimegyek, nézem az első gépet, semmi. Kinyomtatom a nyomtató konfigját, pingelem, semmi válasz. Jön a főnök, mutatja, hogy a T-sek a kezébe nyomtak valamit, hogy nincs rá szükség tegye el. A router volt. He? Nézem az egyszem működő gép IP-jét, standard 192.168.x.x. FUCK! Felhívom a HelpDesk-et, hogy most léptek a szerelők, kerítse elő őket és húzzanak vissza, mert szarságot csináltak.
    Nagy nehezen, ismeretségnek köszönhetően sikerült beszélnem az egyik szerelővel. Neki lövése sem volt. Kértem, hogy adja meg az eszközükhöz szükséges felhasználót és jelszót. Nem nagyon akaródzott neki. A kollégája már segítő készebb volt, igaz nem értette, hogy miért akarom átállítani, illetve megegyeztünk abban, hogy az ethernetre kötött TV set-top-box nagy valószínüséggel meg fog állni.
    Csúnyán összevesztem velük, mert a reakciójuk az volt, hogy nekik nem feladatuk a hálózat beállítása. Igen, az nem, de a routert sem kellett volna kicsapni és reset-elni anélkül, hogy megnézik, hogy mi van beállítva. Nekem sem időm, sem kedvem nem volt átállogatni az összes gépet, nyomtatót az általuk felszerelt DSL router DHCP-jéhez. Az ügyfél sem örült volna újabb több tízezres számlának (így sem lett olcsó). A szerelő visszatámadása az volt, hogy a kollégája nem tudott belépni a routerbe, mire az ügyfél előkerült a kódokkal, arra adott neki egy reset-et, de beállítani már nem tudta, így felszerelték a sajátjukat.
    Pusztán annyit kellett volna tennie, hogy megvárja a tulajt, az felhív, közlöm, hogy az IP cím kiosztásra figyelni kell (10.0.x.x - DHCP csak 100-tól, alatta FIX IP-s eszközök vannak), a router WAN kapcsolatát tegye át DHCP-re, a belépési adatok pedig fel vannak írva és a főnöknél le van fűzve minden. Aztán a saját vackukkal meg TV-jükkel azt csinálnak amit akarnak, az a számítógépes hálón kívül marad, nem fog bezavarni.
    Természetesen a végén még én voltam a kötsög, hogy az ő munkájukat kritizálom és meg mertem kérdezni, hogy miért nyúl olyanhoz, amihez nem ért.

    Végül meghagytam a saját vackukat, mögétettem a saját routert saját DHCP-vel, a wifit pedig lelőttem.

    Ja!
    Egyébként a MAC-ek nagyker/beszállító gondját megoldottam. X nagykerből kinézem, Y nagykerrel megvetetem és leszámláztatom magamnak, csak hogy X-hez ne kelljen nekem bemenni.

    Read only...

  • net84

    őstag

    Hát reméltem is, hogy legalább itt nem fi*ázzuk le egymást :DDD . Én nem egy helyen találkoztam olyannal, hogy magasan leszarta a fejemet a "rendszergazda főfő tótumfaktum" .
    Igaz ellenpéldát is tudnék említeni nem egyet....
    Habár lassan úgy érzem, hogy a saját munkahelyemen is lenézett lesz a munkánk/szakmánk. A miénk, akik "termelő" munkát végzünk, akár kereskedelem, akár HW/SW szerviz, fejlesztés, rendszerkiépítés. Azon ágak, amik jelenleg csak viszik a pénz és az előbbiek termelik ki a költségeit, no azok meg vannak támogatva rendesen.

    SOS!!!
    Nagykeresek figyelem! Ezen tételekre kellene nekem ár, illetve kontakt, hogy melyik nagyker tud akár csak elvi síkon ilyet beszerezni/leszállítani:
    Apple MacBook Air 11,6"/Intel Core i7-2677M 1,8GHz/4GB/256GB SSD/OS X Lion notebook
    Apple MacBook Pro 15,4"/Intel Core i7-2720QM 2,2GHz/4GB/750GB/DVD író/OS X Snow Leopard notebook

    Az ár a sürgős, illetve az, hogy ~3-6 hét múlva is tudjon Apple termékeket szállítani akár nagyobb tételben is...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák