Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz ATM_automata #37 üzenetére

    - Létre lehet hozni különböző szűrőket, melyekben alapból vannak általános kategóriák, mint pl. közösségi háló. De egyéni tartományneveket is hozzá lehet adni, pl. facebook.com. Ekkor akár az IP címét beírva is blokkolva lesz az oldal, és mindegy, hogy https vagy sem.
    Lehet definiálni alapértelmezett tiltólistát (ez tökéletes beépített reklámszűrő is egyébként), illetve MAC cím alapján hozzá lehet ezeket rendelni az egyes kliensgépekhez is.

    - A torrentforgalom blokkolása bonyolultabb kérdés (bármilyen routeren), mivel nehéz kiszűrni, hiszen trükközni lehet a titkosítással, portokkal, miegymás. Gépekre levetített sávszélességgel, illetve a portok blokkolásával (van külön tűzfal-beállító felület is) lehet játszani. Na meg alapvetően tiltani lehet a torrentoldalakat, illetve van rá általános szűrő is warez címen (bár persze nem minden az).

    - Készülékekre levetített sávszélesség-használat, illetve statisztika is elérhető, akár napi/heti/havi jelentés is generáltatható, mely e-mail-ben is kiküldheti neked a megtekintéshez a linkeket.

    - Eléggé fullos VPN szolgáltatást nyújt a VPN Plus Server csomag. Számomra ebből az SSL VPN elég (gyorsabb és egyszerűbb, de eléggé biztonságos), de akár az OpenVPN is belőhető. Nem beszélve a profibb megoldásokról (pl. Site-to-Site VPN, WebVPN).

    Nekem RT-AC87U-m volt mint ASUS router ez előtt, de az SRM tényleg sokkal jobb. Kivéve a QoS-t (forgalomvezérlés), mert az csak MAC alapon megy, és az internet sávszélességének meghatározásával lefojtod a belső adatmozgásokat is (pl. FTP kapcsolat két gép között). Bár igaz, hogy az általános titkosítás (pl. https) miatt most már az ASUS routerekben levő Trend Micro-s, adatbázisos megoldás sem éppen hatékony.

    <-ƘƘ->

Új hozzászólás Aktív témák