Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    A beépített víruskereső kapcsán a következőt tapasztaltam. 4 fájl karantéba rakott (ezeréves doc állományok), ugyanazzal a kártevő-gyanúval: Doc-Malware-Sagent.
    Próbaképp feltöltöttem az egyiket a Virustotal-ra. Nem talált egyik víruskereső-motor sem semmit. Persze mindig jobb a false positive mint a false negative, na de mégis...:( Elég gagyi szerencsétlen kereső.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Immy #51281 üzenetére

    Volt

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Dave™ #60791 üzenetére

    Ebben rengeteg igazság van, nagyjából én is így gondolkozom (kapom is az ívet néha, hogy pl. mekkora gyökér vagyok, hogy kertész nyírja a füvet... ;] ).
    Ugyanakkor a konkrét esetben (Syno vs. Xpeno) nem biztos hogy igaz. Nettó 15 perc alatt lehet telepíteni egy Xpenology-t, sokkal egyszerűbb mint pár más konkurens rendszer. A frissíthetőség valóban probléma, ez miatt már volt hogy én is csúnyákat gondoltam, de - ahogy pl. a Quickconnect hiánya is - ez azért nem fáj sok embernek, mert ha szimplán otthoni fájlszerverként használatos (ahogy nekem ment évekig), akkor nem probléma a régebbi verzió és az egyszerű külső elérhetőség hiánya sem.
    Egy HP G8 pedig nem lesz "nagyobb, rondább, hangosabb", mint egy négylemezes Syno NAS (a diszkek alaphangja sem viselhető el számomra, így mindenképp lakóhelyiségen kívül kerül elhelyezésre egy ilyen eszköz), és a bővíthetőség, rugalmas használhatóság sokmindenért kárpótol (ezzel együtt is simán lehet hogy egy gyári Syno lesz majd egyszer, sokára a következő NAS-om).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Dave™ #60793 üzenetére

    Egy kicsit úgy érzem, a vita kedvéért vitázol.
    Nem több 15 percnél (nagyságrendileg biztos nem), még első olvasatra sem. 2 pici segédprogramot kell felrakni, bootloader és dsm letölt, vid-pid érték kiolvas, pendrive-ra feltelepít, vid-pid átír, pendrive microserverbe bedug, bekapcsol, neten elér, dsm file betallóz, és kész. Újraindítással együtt legyen akkor 30 perc, de ennek több mint a fele passzív idő, amikor is a gépre vársz, nem csinálsz semmit. A microserveren mit is kell összeraknom? :U
    Lehet hogy pár miniméterrel nagyobb a microserver, de megint a saját igényeidről írsz (kinek hova mi fér be), amiből nyilván nem kéne általánosítani. A boot-időt pont leszarom, sosem kapcsolom ki (ahogy a júzerek 99,99%-a sem, főleg aki pl. torrentezik is vele). A NAS lényege a folyamatos üzem. A DDNS-ről írtam, hogy nem kellett: belső fájlszerverként használtam, médialejátszók etetésére. Problémába nem futottam bele (leszámítva a DSM idióta jogosultságkezelését, ami a Syno-nál is előjött volna). A hangról annyit, hogy megőrülnék, ha a nappaliban menne 4 db diszk, mert zavaró a hangja. A 35W TDP arra vonatkozik, ha kihajtod a procit közel 100%-on, szóval megint nem érv, csak terelés (cserében ezzel meg tudok csinálni olyan, amivel egy ARM procis Syno összefossa magát, az Inteles meg laza négyszer ennyibe fáj, ekkora diszk-kapacitással). Jah, és az iLO megléte sem hátrény ugyebár... :U No meg PCI-Express slot is elenyészően kevés van egy Syno-ban, ha már mindenáron hasonlítgatni akarsz... :U
    Az igaz, hogy a G8 akciós volt, nem véletlen hogy mindenki vette mint a cukrot. Most már jóval kisebb az árkülönbség, így nyilván nagyobb a relevanciája a Synok-nak (bár még mindig ott az épített NAS, mint komoly konkurencia, amiből világosan lejön, hogy piszkosul túlárazták ezeket az eszközöket: nevetségesnek érzem, hogy a szoftver értéke kb. a duplája egy dobozos Windows-nak, miközben a tudása annak töredéke).
    Tovább nem offolnék, így a témát részemről lezártam.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz AiRLAC #60794 üzenetére

    Amint fentebb írtam: folyamatosan megy a cucc, nem látom értelmét leállítani (ahogy a júzerek túlnyomó többsége sem: egy 7/24-es eszközről beszélünk). A ventiszabályozás G8-ban történetesen nem egyszerű, ezt elismerem gyenge pontnak, de személy szerint nem zavar (a NAS-nak nem lakóhelyiségben van a helye, a sok diszk eleve hangos, amivel kb. semmit nem tudsz kezdeni). Egy épített NAS-nál viszont fordul a kocka, mert annak nyilván ötször annyi lehetősége van a ventiszabályozásra, mint egy gyári NAS-nak. SSD cache-t sosem próbáltam, nincs rá szükségem, kb. olyan szinten rétegigény, hogy általános érvként nem gondolnám hogy megállja a helyét.
    Ahogy fentebb írtam: nem látom, hogy túlságosan sok időmet vette volna el a Xpeno: három év alatt néhány órát összesen (egy frissítéssel szórakoztam sokat, de annak jelentős része a bénázásom miatt volt). Ez már jelentős szubjektívum, hogy kinek mi mennyit ér.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Sziasztok!
    Szeretnék létrehozni egy felhasználót, a Kodinak, amivel eléri a NAS-on a Film mappát. Mivel nem bízom a médialejátszóban, nem szeretném, hogy rajta keresztül nyomják fel a hálózatot, ergo nem adnék neki erős jogokat. Első körben csak olvasási jogosultságot adtam, de az kevés: a Jukebox funkcióhoz írásra is szüksége lenne. A lényeg: a filmeket ne tudja törölni vagy módosítani, de a mappába tudjon írni.
    Az egyéni jogosultságok kellőképp testre szabhatóknak tűnnek, de nem világos a megnevezés. Van pl. Almappák és fájlok törlése, és külön Törlés funkció. Melyik mit csinál? A fenti funkcionalitáshoz, konkrétan mely funkciókat engedélyezzem? Elég csak az írás, vagy pl. Mappa létrehozás és hozzáfűzés is kellhet?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz AiRLAC #65125 üzenetére

    X96 MAX+

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz AiRLAC #65131 üzenetére

    Nem szeretnék ebbe az utcába belemenni, de az X96 az egy kínai sz*r, ki tudja mi van benne firmware szinten, nem tekinteném biztonságosnak.
    NFS-nél sokkal kevésbé lehet testreszabni a jogosultságokat, ezért maradnék SMB-nél (természetesen nem SMB1). Nem látom be, hogy mitől lenne biztonságosabb az NFS.
    Kérném, hogy maradjunk a konkrét kérdésem megválaszolásánál.. :R

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák