Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Véreshurka #34379 üzenetére

    1: Nem használom úgyhogy passz. De tény, hogy az alapértelmezés az a syno-s ddns. Gondolom ha veszel saját domaint akkor azzal is mehet, de ahogy láttam össze lehet lőni gmail relay-el is, csak annak meg mi értelme... Home use nem igazán szüttyögtem vele.

    2: A raid az adatok rendelkezésre állását növeli. Az shr akkor jó, ha dinamikusan akarod azt bővíteni. Két lemez esetében tök mindegy, a raid 1 és az shr is pont azt tudja. Tükrözi az adatokat. Persze megoldható az is, hogy két külön kötet, és egyikről a másikra mented a megadott mappákat, így nem feltétlenül buksz egyből helyet. Pl a képeket időzítve át lehet másoltatni a kötetek között, de a letöltött filmet minek két példányban tárolni. Adat attól még veszhet ha csak itt van tárolva. Villámcsapás, hw hiba, betörés, akármi és byby. A külső meghajtó jó ötlet lehet, de én azt se hagynám fixen rajta.

    3: Tudják

    4: pont amit szerettél volna az előző pontban

    5: Megosztásból vagy saját appokból akár távolról is mennek.

    +1: A hdmi kimenet jellemzően arra van, hogy azt egy megjelenítőre ki tudd tenni értelem szerűen. De ott jellemzően nem a nas webgui-ját látod, hanem egy kodit, vagy mostanában annak látszó lejátszó, tv-re kihegyezett felületet. Ez kvázi akkor jó, ha nem akarsz külön lejátszó+nas kombót, hanem egy eszköz a nappaliban oldja ezt meg. Én soha nem láttam értelmét, de van ahol biztos jól jön.

    [ Szerkesztve ]

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Véreshurka #34379 üzenetére

    1. Természetesen tudsz saját domainhez mailservert beállítani, azonban ha saját mailservert akarsz, ahoz első körben kell egy fix ip cím (ddnssel nem megbízható) és saját domainnév is, az elsőt az internetszolgáltatódnál kell megvenni havidíjért (2-3k havonta általában) míg a domainnevet domainszolgáltatóktól (évi 2-5k körül lehet valahol). Nomeg 25ös portodat otthon ki kell nyittatnod.

    2. A raid elsősorban nem adatbiztonsághoz kell, hanem rendelkezésre álláshoz. Ha az egyik lemez lehal, attól függetlenül zökkenőmentesen tudd használni a szolgáltatást. Ha ez neked egyáltalán nem szempont, felesleges lehet neked a raid (valamennyi adatbiztonságot persze ad) és helyette rendes backuprendszert alakítanék ki a fontos adatokról ezesetben külső merevlemezre/régi levetett nasra stb

    3-4 passz nem tudom, 4est furcsállnám ha tényleg nem támogatná a 918+...

    5. Természetesen, a mailserveredhez bármilyen mailklienssel tudsz pop/imappal és smtpvel kapcsolódni. Adataidat vpnnel vagy böngészővel bárhonnan elérheted. Filmlejátszáshoz a vpn nem jó mert lassú, de böngészőben/plex vagy ds videval problémamentes.

    +1 Hdmit te tudod szempont e. Ha a tárolt filmjeidet, sorozataidat akarod tévén lejátszani, akkor:
    ha okostv, plex vagy ds video appal magától lejátsza, normálisabbja kadenciahelyesen
    ha nem okos, vagy nem szereted azt mert régi s lassú, akkor :
    médialejátszót köthetsz rá, amid ha nincs, lehet nem akarsz rá külön költeni - s ekkor hdmis nassal pl 2 az 1ben megoldottad.
    Ugyanakkor a nas ami ilyen, általában elég vacak médialejátszó...

    (#34380) blackrulz ketten eggyüt szépen összetettük neki :D

    [ Szerkesztve ]

  • LouiS22

    veterán

    válasz Véreshurka #34379 üzenetére

    Bocsánat, hogy beleugatok, de ha már adatvesztéstől félsz, akkor opcióként (és persze pénzért) meglehetősen sok felhőalapú biztonásági mentési szolgáltatást támogat alapból a syno. A külső hdd sem elvetendő, de a felhős mentésnek van egy olyan nagy előnye, hogy a redundanciáról a szolgáltató gondoskodik. A külső HDD is csak addig jó, amíg meg nem hibásodik. A felhő nagy hátránya viszont az árazás, bár nem írtad, hogy mekkora mennyiségű adatról van szó.

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Új hozzászólás Aktív témák