Új hozzászólás Aktív témák

  • oszamaster

    csendes tag

    válasz Ra3 #99407 üzenetére

    Köszi. Éppen nem találom. telón olvastamma,de többször kidobta már a hülyeséget. Valaki írkálta,hogy inkább 2 évente elemet cseréltet,mert eco nál 2 évente meg tömítést kell cserélni. Tiszta baromság. De találtam gyor még ilyersmit:

    seiko
    (senior tag)

    kívánom, minél később szembesülj azzal a ténnyel, hogy azért az eco-drive órák sem bírják a végtelenségig szervíz nélkül! :Y
    .

    (#1710) Márklár válasza seiko (#1709) üzenetére
    Új
    Válasz
    Privát
    2009-03-04 14:43:26
    .

    Márklár
    (lelkes újonc)

    Természetesen tudom, hogy ez sem tart "örökké", tájékozódtam vásárlás előtt. A garancia füzetben is benne van, hogy a következő átvizsgálás időpontja 2010. (tömítések ellenőrzése, stb..), szóval egy év és vihetem szervizbe. :(( Persze nem bánnám ha nem így lenne! De sajnos minden márkánál ez van. (Természetesen, nekem sajnos.)
    .

    (#1711) seiko válasza Márklár (#1710) üzenetére
    Új
    Válasz
    Privát
    2009-03-05 06:04:23
    .

    seiko
    (senior tag)

    "sajnos" a tömítések is öregszenek, és akinek fontos a vízállóság, annak illik kb. évente másfél évente ellenőriztetni azokat.
    az energiatároló egységek is kb. annyit bírnak ki, mint a jobb líthium-elemek, azok is előbb-utóbb cserére szorulnak.
    a szerkezetek a minimális igénybevétel miatt akár évtizedekig is működhetnek gond nélkül, de a kenőanyagok öregedése miatt, azt is karban kell tartani nagyritkán.

    oszamaster@gmail.com

Új hozzászólás Aktív témák