Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tepizoli

    tag

    Sziasztok! Egy Suzuki swift 1.3 glx 1998-as gyártásu kocsim van. A címben szereplő autó ma minden előjel nélkül menet közben meg ált. Egy barátom annyit tudott megállapítani hogy gyújtás van. Leszerelte a légszűrő tartóját és oda alá befolyatott egy kis benzint. Ott forog valami kis lapát ahogy a gázpedált nyomod. Ekkor egy pillanatra el is indult a motor majd megint meg ált. Azt mondja nem kap üzemanyagot. Szerinte valami elektromos szelep vagy ilyesmi. Mi lehet a baj? Mik lehetnek a hibás alkatrészek. Sajnos nincs pénzem szerelőhöz vinni.

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

  • tepizoli

    tag

    Sziasztok! Sikerült vennem egy injektort. Használt de azt mondja a pasi hogy már hármat eladott nem volt baj. Hazajöttem beszereltem és az auto el is indult. Örültem mint majom a farkának. Elmentem vele boltba kb. 2 Km hazajöttem. Ált kb fél órát megint nem indul. Levettem a benzincsövet és folyattam a pillangoszelephez egy kicsit és elindult és utánna tovább is ment a motor. Most megint pihentetem és kiváncsi vagyok. Mi lehet még a baj? Nos egy órát pihent. Megint megprobáltam pöcre indul. Nem értem. Tudja valaki hogy az inyektort miért nem lehet kimérni? Arra gondolok hogy a szervizkönybe az van hogy a tekercsének ellenállása 0,5-1,5 Ohm. Viszont ha én mérem akkor kb 1KOhm-ot mérek ami folyamatosan változik mintha kondi is lenne beleépitve. 1998 -as 1,3 Swiftről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

  • tepizoli

    tag

    Több óra állás után pöcre indult az auto. Elmentem a Tescoba kb 5km. Fél orát vásároltam kijöttem megint nem indul. Légszürö levesz benzin becsepegtet. Simán indul. Hazahozott szo nélkül. Miért nem indul melegen? Segitség! Az idegeimre megy! Most vettem bele 15 ezerért injektort.

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

  • tepizoli

    tag

    válasz pjen #14874 üzenetére

    Köszi! Minden info hasznos! Nekem annyi van hogy menet közben nem ál le csak ha én leállitom akkor. Viszont ugy néz ki hogy nagyon számit az is hogy mennyi idő mulva akarod ujra elinditani. Mert ha tul meleg elindul ha tul hideg elindul csak egy köztes állapotban nem.

    [ Szerkesztve ]

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

  • tepizoli

    tag

    Ugy döntöttem leírom a teljes történetet hátha valaki tud segiteni.
    A történet úgy kezdődött hogy az odáig hosszú évekig hibátlanul működő Suzuki Swifttel /1998/ 1.3 GLX a párom kiment Németországba. 1100Km. Elmondása szerint hazafelé meglehetősen gyorsan jött hosszú ideig. Miután hazaért az autó elkezdett rosszalkodni ,először csak melegen nem indult aztán romlott a helyzet és már sehogy sem. El lett vive egy szerelőhöz aki megjavította azt mondta négy rossz dolgot talált. Elosztófedél repedt, gyertyák, elosztóban forgó érintkező és az injektor. Az injektorból egy használtat rakott bele mert az új borzasztó drága. Ezután az autó több mint egy hónapig hibátlanul üzemelt egésze addig míg egy nap egy kb 2 km szakaszt úgy tettem meg hogy nagyon intenzíven gyorsítottam kb 120km/h -ig. Amikor az út végéhez értem mert jött a körforgalom az autó megtorpant és le ált és nem is lehetett többet elindítani. Mivel újra szerelőre nem volt pénzem megpróbáltam fórumos segítséggel magam a hiba okára akadni. Így odáig eljutottam hogy megint az injektor rossz mert a szivo torokba a pillango szelepre egyáltalán nem jut üzemanyag. pedig ha kiveszem az injektort a házában ott a benzin meg ha lehúzom a benzincsövet akkor ott folyik tehát a szivatyu elhozza odáig. Mivel mint említettem nincs több pénzem vásároltam egy bontott injektort és beszereltem. Nagy örömömre az autó el is indult. Elmentem vele egy boltba kb 2Km. Vásároltam aztán hazamentem és minden rendben volt vele úgy tűnt. Amikor hazaértem átöltöztem és ujjra lementem a kocsihoz hogy megpróbáljam /kb 20 percet pihent/ megint nem indult. Ekkor levettem a légszűrő házat és a benzincsöböl a pillangószelepre folyattam egy kis benzint. Összeraktam egyből indult és járva maradt. Most ott tartok hogyha teljesen hideg akkor elindul ha be van melegedve akkor ha leállítom akkor ha azonnal megpróbálom akkor újraindul de ha áll egy fél órát akkor nem. Viszont ha benzint folyatok a torokba akkor egyből elindul. Nem akarom elhinni hogy mind a két injektor rossz illetve ez már a harmadik ha a szerelő tényleg kicserélte. Mi lehet még a baj? Köszönöm aki tudna segíteni!

    A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

Új hozzászólás Aktív témák