Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz csuszi #33600 üzenetére

    ha a cod egy cpu-t hasznal, akkor az azert van, mert o maganak ugy allitja be, vagy mert valaki korabban mar piszkalta az explorer.exe process-t (vagy azt, ami inditja a cod-ot), ugyanis az affinitas oroklodik a process indulasakor
    erre irtam, hogy valami nagyon el van kurva azon a rendszeren, ahol ez jelentkezik
    jelen esetben ez maga a cod2mp_s.exe (es nem a gyoker win7), de ez egyedi eset, epeszu programozo nem csinal ilyet, a starcraft2 eseteben sem ez okozza a problemat*

    "egyrészt az fps sose elég..."
    tudom, ez a quake3 motor egy tobb, mint 10 eve ismert hibaja (a hatteret nem tudom, gondolom valami kerekitesi gebasz van a mozgas szamitasanal), hogy magasabb fps erteknel fennalnak azok a jelensegek, amiket irsz

    *: sot, ha a cod2 komolyabb cpu-igenyt mutatna fel, ott is jelentkezne, hogy csak egy magot hasznal ki, ugyanis itt is csak egy szal vegez tenyleges szamitasokat
    ami problema nalad jelentkezik, az amiatt van, hogy a cod2mp_s.exe mellett a windoze kapcsolodo szalait is ugyanaz a mag szolgalja ki, igy ha a jatek egeszeben kihasznalna a cpu-t, azt valami mas (peldanak okaert a hangkezeles, vagy a halozati kommunikacio) karara teszi

    tobbet a tobbszalusagrol, es annak jelentossegerol tobb processzoros rendszereken itt olvashatsz

    es nem, semmi szukseg, hogy ennel szajbaragosabban beszelj melle, az egesz abbol indult, hogy javasoltal valamit, aminek sem a hatteret nem erted, sem pedig nem erinti az sc2-t, majd tovabbi bizonyitekat mutattad hozza nem ertesednek, amikor ahelyett, hogy megertetted volna, amit leirtam #33565-ben, elkezdtel mellebeszelni, es a windoze-t szidni, holott annak semmi koze nincs a problemahoz
    a problema egesz egyszeruen programozasi (meginkabb tervezesi) hianyossagbol adodik, ugy sc2-nel, mint cod-nal
    a kulonbseg az, hogy a cod eseteben ehhez meg tarsult egy fejserules is (affinitas allitasa a process indulasakor max 1 cpu hasznalatara), illetve hogy cod2-nel nincs olyan komoly cpu-igeny, mint sc2 eseteben

    a segito szandekot termeszetesen ertekelem, azt viszont, hogy hulyenek nezel (mondjuk nem ertem milyen alapon, mert mig te cb eu top8 voltal, addig en programozo vagyok es ertem is, hogy miert esik le az fps), es mindenkepp eroltetni akarod a tevedesed, mar sokkal kevesbe

    szerk.: off

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • szilva01

    őstag

    válasz csuszi #33600 üzenetére

    szerintem félreértitek egymást... egyrészt sc2-ben az állandó 60-70 fps semmivel sem rosszabb mint az állandó 9999999999999999 másrészt meg rt06: codban az hogy "akad 678-on az fps" azt jelenti hogy állandóan 678 fps-ed van és nem ugrál össze vissza.

Új hozzászólás Aktív témák