Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Ellia #3670 üzenetére

    Az igazság az, hogy van az utcában már üvegszálas Digi. Csak pár éve úgy vagyok vele, hogy na nem sokká elköltözöm máshová. Így mi a francnak húzassam be az üvegszálat arra a kis időre...... Vennék egy másik lakást... csakhogy az utóbbi években a lakásárak gyorsabban emelkednek, mint a megtakarításom. :)
    Így kérdéses a dolog. Lehet akkor költözöm el majd a végén, mikor lábbal elöre dobozban visznek ki az árnyas helyre... ahogy az ingatlan árak emelkednek.
    Persze erről is volt egy régi poén. Miért jó ha spórol az ember?
    Hát mert 10 év spórolással össze tudja rakni egy lakás árának a felét.
    15 év spórolással a harmadát.
    20 év spórolással akár a lakás árának a 25 %-át is sikerül....

    ez 20 éve poén volt, ma meg az a poén, hogy nem is poén.
    Jövőre lejár a 2 éves hűség idő a mobil netre így lehet hogy behúzatom végül az üvegszálat, mert 20 év múlva is ott leszek. :)

    A steam klienset nem érdekli milyen az internet alatta csak a kurva origin kliensbe van belemokolva valami, ami csak a normál vezetékes kapcsolatot kezeli. Az elmúlt egyhétben kiolvastam a fél internetet, amit a témában találtam és minden hol csak a normál vezetékes kapcsolatra(ethernet) adnak tippeket, hogy mit lehet esetleg megnézni vagy beállítani. és egy büdös szó nincsen az USB-s internetkapcsolatokról.
    Persze egy felhasználói programnak nem kéne ilyen szinten függeni a hardvertől. Ennek kezelése és megoldása a hardwer és az operációs rendszer dolga. A steamot elvileg az se érdekli, ha a háttérben az átvitel fizikai lebonyolítása postagalambokkal történik. legfeljebb kurva lassu lesz a folyamat. ő elmegy a psta hivatalba aztán átveszi a küldeményt ami jön vagy feladja amit el akar küldeni többit rábizza a postára. nem az ő dolga, hogy aztán a posta hogyan oldja meg a kézbesítést.
    Az origin is elmegy a postára és ragaszkodik hozzá, hogy lovas futár vigye a küldeményét és ellenörözni akarja a futár lovának a patkóját. Aztén mikor megdöglik a ló és motoros futár vinné az üzenetet nem találja a motoron a patkót és fejre áll.
    Ezért van annyi anyázás és panasz a neten az origin kliens müködésére és hibáira.

Új hozzászólás Aktív témák