Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz mrfire #223 üzenetére

    A linkemen elég jól össze van foglalva a különböző paneltípusok előnye-hátránya.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz mrfire #223 üzenetére

    Én nemrégiben vásároltam meg egy új Dell P2414H típust, mert a régi Belinea 10 20 35W monitorom kondenzátorai 8 év működés után beadták a kulcsot. A Belinea P-MVA paneles volt ez a Dell meg AH-IPS. A monitor topicban nagyon dicsérték, hát hagytam magam rábeszélni. Nos, a vásárlás után nem vagyok maradéktalanul elégedett. A színei szépek, azzal semmi probléma nincs, ámbár amatőr szemmel nem látok lényegi különbséget a Dell és a 8 éves Belinea színei között. Mivel ez az első IPS paneles monitorom, arra számítottam, érezhetően szebb lesz (emlékszem amikor a Belineát megvettem - akkoriban nagyon sok pénzért - mindenki a csodájára járt, milyen szép színei vannak). A feketéje elmarad a 8 éves régi monitorom feketéjétől -erre mondjuk számítottam, is, hiszen ebben az MVA panelek jobbak. Ami viszont zavar, az az erős bevilágítás. Nem csak a bal alsó sarokban (ha jól tudom ez minden IPS-re jellemző), hanem a bal fölső sarokban, és ami a legzavaróbb, a jobb oldalon, kb a felső sarok alatt 10 cm-el, egy 5x1 cm-es részen is erős bevilágítás észlelhető. Ennek egy tisztességesen összeszerelt monitoron semmi keresnivalója nem lenne. Próbáltam nyomkodni, simítani a kávát, de nem változik, és teljesen sötét szobában is jelentkezik, tehát nem a környezeti fény szűrődik be. A régi Belineának még sima lámpás háttérvilágítása volt, nem ledes, mint ennek, mégis kulturáltabb, egyértelműen kisebb a bevilágítása (ott szimmetrikusan a négy sarokban jelentkezett, de messze nem ilyen erősen). A jobb oldali bevilágítás néha még filmnézéskor is észlelhető (pl. a Babylon 5 űrben játszódó, sötét jeleneteinél), ami már igazán zavaró.

    Mindezek alapján szerintem a Dell már nem igazán nevezhető prémium kategóriás terméknek (egykor az volt), és semmiképpen sem éri meg azt a 10-15 kFt-os felárat, amit az LG-hez képest elkérnek érte. Szerintem is inkább az új LG-t vedd meg.

    A tapasztalataim alapján úgy érzem, hogy az lcd paneles megjelenítők terén az utóbbi 8 évben érdemi előrelépés nem történt; a 8 éves monitorom újonnan legyártva ma is megállná a helyét, minőségét tekintve. Ez eléggé szégyenletes - ahogyan az is, hogy 8 évvel ezelőtt azt hittem, hogy a következő monitorom már biztosan OLED-es lesz. Na, arra várhatok még 8-18 évet...

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák