Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz Szőrös  #7721 üzenetére

    Első körben az absolut throttle axis-t használtam, de nem tetszett. A relatív meg pláne gagyi.
    Utána olyat tettem, hogy csak na! A gyári default billkiosztást töltöttem vissza a játékban, és azt bindeltem. Először engem is megszívatott, hogy a játékban mit ír ki mellé, de a game angolnak kezeli a magyar billentyűzetemet. Eltarott egy darabig, mire kisakkoztam, hogy mi micsoda. konkrétan így:
    A driverben a throttle sorát átállítottam BANDS-ra.
    Utána felosztottam 7 darabra.
    90-100%-ig: Y button
    80-90%: Backspace makro
    55-80: ő macro
    50-55 között semmi
    25-50: ú macro
    15-25: A button
    0-15: ű macro

    ahol macro van, ott azért azt használtam, mert az csak egyszer adja ki a parancsot, míg ha buttonnak állítod be, folyamatosan nyomja, amíg abban a pozícióban van a gázkar. Ez meg ugye felesleges ezeknél a funkcióknál. ÉS akkor sem okoz gondot, ha kilépsz a programból, mert nem fogja nyomni a parancsot ész nélkül.

    A középső üres szakaszt hiszterézis miatt raktam bele, könnyebb behúzni a megfelelő tartományba a kart, és nem baj, ha kicsit túllóg belőle, mert az utolsó adat úgyis a megfelelő gombnyomás marad. Így olyan, mintha mindkét tartomány kicsit szélesebb lenne.

    a sliderre meg ráraktam a +-5 %-os sebességváltás, ha ennél finomabb felosztást akarok. De igazából nem volt rá még szükségem.
    Slider szintén felosztva, de csak 3 band-ra.
    0-25%: New advanced Command paracs, a repeat sorba ü. Az időzítés a lenyomásra 0.7, a felengedésre ehhez képest 0.001, tehát szummában 0.701-nek látod. így kezelhető tempóban léptet, amikor odahúzod a csúszkát. tehát 0.7 másodpercenként léptet 5%-ot. ezzel akár egyesével is léptethetsz, mert kézzel is lehet oda-vissza tolni egyet ennyi idő alatt.
    25-75: üres
    75-100: szintén NEw advanced command, repeat sorba ó, időzítés mint az előző.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák