Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz tkondor #15337 üzenetére

    Nekem van egy ismerősöm, aki személyesen normálisan beszél, de a helyesírása valami hihetetlenül szar. "gyorsabb leírni" kifogással totálisan kihagy vesszőket, pontokat, a j és ly-t mindig ellentétesen írja (konkrétan sosem találja el), a végeredmény pedig gyakorlatilag barkochba hogy mit is akarhatott leírni egyáltalán. Annak ellenére hogy barát, ugyanúgy felhívtuk a figyelmet rá, és hogy mennyire megnehezíti az érthetőséget.

    Itt most fel sem tűnt, bár utólag elolvasva azért láttam a hibákat, ugyanakkor nem hinném hogy interneten nem kellene foglalkozni azzal, hogy hogy fogalmazunk. Én sem írok le mindent, ugyanúgy használom a netes szlengek sokaságát, ami miatt egy ebben nem gyakorlott ember lehet hogy nem talál értelmet, de ennek ellenére szerintem neten is törekedni kell a normális fogalmazásra, mert lehet hogy nekünk gyorsabb, de másoknak időt rabolhat el amíg értelmezik a modatot (de még egyszer mondom, itt számomra nem volt kirívóan vészes :) )

    Amúgy noha swipe képes telefonom van időtlen idők óta, sosem szerettem, én mindig begépeltem a szavakat, sőt kikapcsolom hogy próbálja kitalálni és kijavítani a szavakat, mert szinte csak rossz tapasztalatom van velük, pláne mivel a ragozást nem könnyű eltalálniuk a magyar nyelvben.

    Na mindegy, részemről off vége.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák