Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz #65304576 #977 üzenetére

    hű, te aztán kevered a szezont a fazonnal.
    Az alkalmazások úgy néznek ki, hogy az alkalmazások egy adatbázis usert használnak, eddig oké. Viszont szokott lenni egy user struktúra, és ebben vannak a userek bejelentkezéséhez szükséges információk, szerepkörök tárolva DB szinten.
    Az alkalmazás pedig e user struktúra alapján szabja meg, hogy ki mit tud csinálni.
    Mondok egy példát:
    van egy db user, mondjuk pistike, ami hozzáré egy darab db-hez, ezt tudja írni olvasni.
    Ebben a db-ben van egy user tábla, ebben felsorolva egy rakás user.
    A felhasználó be akar lépni az alkalmazásba. Az alkalmazás pistike userrel megnézi, hogy a megadott user-pass páros megfelel-e a user táblában tároltaknak.
    Ha megfelel, akkor már azt is tudja, hogy XY-nak mit szabad és mit nem csinálnia az alkalmazásban.
    Amikor a feladat pedig az, hogy egy mezőt ne tudják a sima felhasználók módosítani, akkor a megoldás nem az, hogy pistike user mellé felveszek pistike2-t, meg szétbarmolom a tábla struktúrámat, hanem az alkalmazásban a user jogosultságának megfelelően letiltom/engedélyezem az adott mező módosítását.
    És itt ér össze a DB és az alkalmazásszintű jogosultság kezelés. És ahogy mondtam a db szintű szinte lényegtelen, mert amikor egy programot használsz (normális, jó esetben) a fent részletezett módon dől el, hogy ki mihez fér hozzá, nem pedig db szinten.
    A DB admin dolgot meg totál felesleges ide keverni, én is nagyvállalati környezetben dolgozok, tisztában vagyok a hozzáférések szigorúságával.
    Nem gondoltam volna, hogy a közgondolkozásban ekkora kavar van jogosultságkezelés tekintetében.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák